Face roller kullanmak için 6 önemli sebep

Son dönemlerde oldukça popülerleşen face roller'ı hala kullanmadıysanız, bu haber size göre... Cilde harika bir masaj yapan face roller'lar kusursuz bir cildin sırrı olabilir. Gelin şimdi face roller'ların faydaları nelermiş birlikte bakalım.

14 Mayıs 2021, Cuma 09:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- CİLDİ PARLAKLAŞTIRIR

1- CİLDİ PARLAKLAŞTIRIR

Face roller ile yüze masaj yapmak, kan dolaşımını artırır ki bu da cildin daha parlak görünmesini sağlar. Yapılan bir araştırmada yanaklarına 5 dakika boyunca face roller uygulanan kişilerin kan akış hızlarının arttığı bulundu.

2- ŞİŞLİKLERİ İNDİRİR

Face roller ile yüzünüze masaj yaptığınızda, şişliklerin de inmeye başladığını fark edebilirsiniz. Face roller, lenfatik drenajı uyarır ve göz altı torbaları da dahil yüzdeki şişliklerin inmesini sağlar.

3- CİLDİ RAHATLATIR

3- CİLDİ RAHATLATIR

Özellikle yeşim taşından yapılan face roller, cildin hassas bölgelerinin rahatlamasına yardımcı olur.

4- SİNÜSLERİN TEMİZLENMESİNE YARDIM EDER

Sinüslerdeki tıkanıklık, baş ağrısına neden olabilir. Face roller ile yüze masaj yapmak, lenfleri hareket ettirir ve sinüslerin temizlenmesine yardımcı olabilir.

5- CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNDEN DAHA İYİ VERİM ALIRSINIZ

5- CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNDEN DAHA İYİ VERİM ALIRSINIZ

Yüz masajı en etkili yaşlanma karşıtı bakımdır ve güzellik ürünlerinden daha iyi verim almanızı sağlayabilir. Bakım rutininizi yaparken face roller'ı cilt bakım uzmanınızın önerdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

6- YÜZÜ ŞEKİLLENDİREBİLİR

Face roller, geçici olarak yüzünüzü şekillendirebilir. Yüzünüze masaj yaparken belirli bir açıyla ön yüzünüzden kulak arkanıza doğru hareket ettirmeniz, yüzünüzdeki sıvının boşalmasına yardımcı olabilir.

Fazla sıvının lenf düğümlerine yönlendirilmesine yardımcı olan face roller, cildin daha sıkı görünmesini sağlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşırı terlemeyi önleyecek 7 etkili yöntem