Facebook Beklentilerin Üzerine Çıkmayı Başardı

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği konferansla geçtiğimiz çeyreğin mali sonuçlarını açıklayan Facebook, bir kez daha beklentilerin üzerine çıkmayı başardı.

28 Nisan 2015, Salı 16:09
A A
Facebook Beklentilerin Üzerine Çıkmayı Başardı

 

Son dönemde teknoloji dünyasının farklı alanlarında önemli yatırımlar yapan ve bünyesine kattığı çeşitli firmalarla teknoloji dünyasındaki önemli ölçüde arttırarak bir sosyal medya firması olmanın ötesine geçen Amerikalı internet devi Facebook, bu sıkı çalışmasının sonuçlarını alıyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlediği konferansla geride bıraktığımız çeyreğin mali sonuçlarını açıklayan Facebook, bir kez daha analistlerin beklentilerin üzerine çıkarak yatırımcılarını memnun etmeyi başardı.

 

 

Dünyanın bir numaralı sosyal medya platformu olmaya devam ettiklerine dikkat çeken Facebook, geçtiğimiz mali çeyrekte hem gelir hem de kâr konusunda analistlerin beklentilerini aştıklarını duyurdu. Aktif kullanıcı sayısının da geçtiğimiz mali çeyrekte artış gösterdiğini açıklayan Amerikalı internet devi, iddia edilenin aksine genç kullanıcılar arasında en çok tercih edilen sosyal medya platformu olmaya devam ettiklerine dikkat çekti.

 

Son dönemde gelirinin büyük bölümünü reklamlardan ve özellikle de video reklamlarından elde etmeyen Facebook’un reklamlardan elde ettiği gelir, geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine kıyasla yüzde 46 arttı.

 

Samsung Kendi Evinde İstediği Başarıyı Yakalayamadı

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.