Facebook bildiğiniz gibi...

Facebook bildiğiniz gibi...

Facebook, "artık zamanı geçti" diyenlere inat, akıl almaz bir hızla büyümeye devam ediyor!

31 Ocak 2015, Cumartesi 16:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Facebook, insanların telefonlarına gönderdiği reklamlardan büyük bir gelir elde etmeye devam ediyor. Öyle ki, şirketin gelirinin üçte ikisi, artık bu reklamlardan oluşuyor.

Yapılan açıklamaya göre, 31 Aralık tarihinde biten çeyrek içerisinde, Facebook gelirinin yaklaşık olarak yüzde 69'u, mobil reklamlardan sağlanmış durumda. Toplam gelir 3.85 milyar dolar olarak gözükmekteyken, bu miktarın geçtiğimiz yıla göre yüzde 49 oranında daha yüksek olduğunu ve Thomson Reuters'ın 3.77 milyar dolarlık tahmininin üstünde olduğunu belirtmekte fayda var.

Bir yıl önceki rakamlara bakıldığında mobil reklamların Facebook gelirinin yarısının biraz üstünde bir miktardan sorumlu olduğu gözüküyordu ancak daha fazla kişinin mobil ürünler üzerindeki hizmetlere yönelmesi ile beraber, reklamlar da bu artışa sahne oldu.

Ayrıca Facebook'un sahip olduğu aktif kullanıcı sayısı da artmış durumda ama bir kez daha asıl büyüme, mobil alanında gözüküyor. 31 Aralık itibarı ile Facebook'un aylık aktif kullanıcı sayısı yüzde 13 artarak 1.39 milyara ulaştı. Facebook'un aylık mobil aktif kullanıcı sayısı ise yüzde 26 artarak, 1.19 milyara yükselmiş durumda.

Firmanın dördüncü çeyrek gideri de yüzde 87 yükselerek 2.72 milyar dolara çıktı.

Resimlerle: Facebook'un 7 bilinmeyeni

Kaynak: CHIP Online

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020’nin En İyi Astronomi Fotoğrafçısı Yarışması'nın kazananları belli oldu