Facebook Güvenlik Kontrolü Yönünü Şaşırdı

Facebook Güvenlik Kontrolü Yönünü Şaşırdı

Facebook’un doğal afetler veya terör saldırıları sonrası devreye soktuğu güvenlik kontrolü servisi, yanlış bölgelerdeki insanlara da uyarı gönderdi.

31 Mart 2016, Perşembe 08:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Bildiğiniz Facebook, yaşanan önemli saldırılar veya felaketler sonrası kullanıcıların yakınlarını haberdar etmeleri için bir sisteme sahip. Güvenlik kontrolü olarak adlandırılan bu sistem bugüne kadar birçok felakette son derece faydalı oldu. Ancak geçtiğimiz günlerde yaşanan bir saldırı sonrası, bu sistemde önemli bir hata meydana geldi. Ülkemizde birçok kişi, Pakistan’da yaşanan saldırının ardından bu saldırının yakınlarında olduğunuz anlaşılıyor, yakınlarınıza iyi olduğunuz haber verin diye uyarı aldılar.

 

Facebook

 

Görünen o ki bu hata sadece Türkiye ile yada doğudaki ülkeler ile sınırlı değil. ABD, Kanada veya Romanya gibi coğrafi olarak Pakistan ile yakından uzaktan alakası olmayan ülkelerdeki kullanıcılardan bu uyarıyı aldılar. Bu durumun güvenlik kontrolü servisinde yaşanan bir hatadan kaynaklandığını kabul eden Facebook, resmi bir açıklama yayınlayarak özür diledi. Alakasız birçok bölgedeki insanın yanlış alarm aldığını söyleyen Facebook, bu hatanın bir an önce düzeltileceğini söyledi ve kullanıcılarından özür diledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en zehirli hayvanları