Facebook onu sildi!

Facebook, her ne kadar artık silmeyeceğiz dese de, bu videoyu silmek zorunda kaldı!

24 Ekim 2013, Perşembe 19:30
A A

Facebook'ta yayınlanan bir "kafa kesme" videosu, İngiltere Başbakanı David Cameron'un sosyal deve çıkışmasının ardından kaldırıldı.

Cameron, kafa kesme videolarının Facebook'ta paylaşılmasının sorumsuzca bir hareket olduğunu, bunu yapanların bu davranışlarını ebeveynlere açıklamak zorunda olduğunu söylemişti. Facebook, ilk başta Meksikalı bir kadının öldürüldüğü videonun kınanmak üzere paylaşıldığını söyleyerek onu savunmuştu.

Ancak videonun kaldırılması, Facebook'un şiddet içerikli videolar konusundaki yeni politikasını değiştirdiği anlamına gelmiyor. Facebook, tartışmalı resimleri, gönderileri ve videoları sadece şikayet üzerine inceliyor. İrlanda, Hindistan ve ABD'den sayısı açıklanmayan moderatörler, kullanıcılardan gelen raporlara bakarak gerekli eylemi yerine getiriyorlar.

Facebook, şiddet içerikli paylaşım yapan kullanıcıların, bunu bir uyarıyla beraber yapmasını ve onu izleyecek olanları dikkatle seçmesini istiyor. Sosyal devin bu tavrı aslında şaşırtıcı değil, çünkü kaldırılmayan tartışmalı bir içerik, daha çok ziyaret ve daha çok reklam geliri demek. Dolayısıyla benzer birçok video, sosyal ağda dolaşmaya devam ediyor.

Resimlerle: Skandal Facebook sayfaları!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.