Facebook şifresini kırıp 'cep'ten dolandırdılar

Facebook şifresini kırıp 'cep'ten dolandırdılar

İzmir'de bir kişinin Facebook şifresini kırarak hesabını ele geçiren kişi ya da kişiler, site üzerinden arkadaşlarıyla irtibata geçerek öğrendikleri telefon numaralarına mesaj gönderip dolandırıcılık yaptı

29 Ocak 2012, Pazar 14:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İzmir'de Facebook üzerinden yeni bir dolandırıcılık yaşandı.

Facebook'taki hesabını açamayan evli ve 1 çocuk babası olan 20 yıllık öğretmen Refet Ali Kayakıran, hesabının başkası tarafından ele geçirildiğini fark etti.

Facebook profilindeki kişisel bilgileri ve fotoğraflarının kötü niyetle kullanılabileceğini düşünen Kayakıran, Gaziemir Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi oldu. Evine dönen öğretmenin kuşkuları gerçek oldu.

ARKADAŞLARI DOLANDIRILMIŞ

Ertesi gün gittiği okulda Kayakıran, gece giremediği Facebook'taki hesabı üzerinden arkadaşlarıyla yazıştığını öğrendi.

Arkadaşları, "Telefon numaralarımızı istedin. Bir süre sonra telefonumuza, bir şirketten ürün ve hizmet adlı mesaj geldi. Bu mesajı onayladığımızda da onay başına 35 TL para kesildi" demesi üzerine şaşkına dönen Kayakıran, arkadaşlarına durumu anlattı. Bir kez daha polise giden Kayakıran, dolandırıcılık olayını anlatıp, şikayetçi oldu. Polis ekipleri sanal dolandırıcının kimliğini belirlemek için çalışma başlattığı belirtildi.

'KEŞKE ŞİFREMİ DEĞİŞTİRSEYDİM'

Kayakıran, "Facebook hesabımı açtığımdan beri aynı şifreyi kullanıyorum. Tehlikeli olduğunu söylerlerdi. Bizim de başımıza gelecekmiş. Keşke şifremi daha fazla karakterden oluşturup, sık sık değiştirseydim" dedi.

(A.A)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: İstanbul Arnavutköy'de fabrikada patlama! Yaralılar var