Facebook sonunda izin verdi!

Facebook'un şimdiye kadar değiştirmemize izin vermediği bu "şeyi" artık değiştirmekte özgürüz!

27 Eylül 2013, Cuma 16:45
A A

Facebook'ta yazdığınız bir durum güncellemesinde gülünç bir yazım hatası yaptığınızı fark ettiniz; ancak artık çok geç çünkü onu değiştirmeniz mümkün değil. Paylaşımınızı silip gelen yorumları ve beğenmeleri kaybetmek de istemiyorsunuz.

Sıkıntı yok, çünkü Facebook artık durum güncellemelerinizi düzenlemenize izin veriyor. Aynı yorumlarınızı düzenleyebildiğiniz gibi gönderinizin sağ üst tarafındaki "aşağı ok" düğmesine tıklayıp Düzenle'ye tıklamanız yeterli. Yeni özellik, yakında yayınlanacak bir güncellemeyle iOS ve Android uygulamalarına da gelecek.

Düzenlediğiniz durum güncellemelerinin altında "Düzenlendi" bağlantısı yer alacak ve bu sayede arkadaşlarınız gönderinin önceki haline bakabilecekler. Bu nedenle yazdıklarınıza yine de dikkat etmenizde fayda var.

Özelliğin şimdiye kadar sunulmamasının sebebi ise Facebook'un kullanıcıların birbirinin aksi mesajlar yazmasından endişelenmesiydi. "Justin Bieber'dan nefret ediyorum" şeklinde bir güncellemenin onlarca beğeni topladıktan sonra "Justin Bieber'a aşığım" şeklinde değiştirilmesi, Facebook'ta yeni bir tartışma çıkarabilirdi. Ancak gönderilerin geçmişinin sunulması bu sorunu çözmüş görünüyor.

Resimlerle: Temiz Facebook için en iyi araçlar!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.