Facebook'dan Haber Filtresi Dönemi

Sosyal ağ çılgınlığının en büyük temsilcisi Facebook yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını duyurdu. Site bundan sonra kullanıcıları için haber tavsiyesinde de bulunacak.

23 Aralık 2010, Perşembe 10:58
A A
Facebook'dan Haber Filtresi Dönemi

500 milyon kullanıcısıyla, içeriğini kullandığı her sitenin en büyük destekçisi ve rakibi olan Facebook haber paylaşımı konusunda yeni tavırlar alacağını duyurdu. Dünyanın birçok önemli haber sitesinin açtığı hesaplar sayesinde internet gazeteciliği için önemli bir kaldıraç görevi gören Facebook bundan sonra içeriklerini filtleremeye başlayacak. Ünlü sosyal ağın üzerinde çalıştığı proje 'kullanıcı bazlı hizmet felsefesi' üzerine kurulmuş durumda. Facebook'un yeni sistemi paylaşılan haberlerin okunma oranlarını değerlendirmeye başlayacak. İnsanlara Yardım mı? Yoksa Yönlendirme mi?  

Kullanıcıların en çok hangi tarz link'lere tıkladığını ve haberleri okuduğunu değerlendiren site buna göre otomatik filtreleme yapacak. İlk etapta, sadece isteyen kullanıcıların faydalanabileceği 'kişiye özel haber seçimi' yakın gelecekte tüm üyeler için zorunla hale gelecek. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.