Facebook'tan 'sanal dostluk' açılımı

İnternetteki popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook ve Amerika'daki Stanford Üniversitesi, dünya barışına destek vermek amacıyla “Peace Dot” (barış nokta) isimli bir proje başlattı

30 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A

.Sitenin ‘peace.facebook.com’ bölümünde aralarında ezelden beri soğuk rüzgar esen Türkiye-Yunanistan, Şii-Sünni gibi gruplara mensup kişilerin ‘online iletişimi’ takibe alındı. Buna göre son 24 saatte 12 bin 824 Türk ve Yunan, 6 bin 809 Pakistanlı ve Hindistanlı, 5 bin 189 İsrailli ve Filistinli, 8 bin 88 Arnavut ve Sırp Facebook’ta birbiriyle iletişim kurdu.

DİNLER ARASI DİYALOG

Din ve mezhep çatışmalarının yaşandığı gruplar arasında da Facebook’ta son 24 saat içinde 71 bin 2 Müslüman ve Hıristiyan, 51 bin 530 Hıristiyan ve ateist, 1231 Müslüman ve Yahudi, 589 Sünni ve Şii de iletişime geçti. Facebook’un “Dünya barışı mümkün mü?” anketindeki “Önümüzdeki 50 yıl içinde dünya barışının sağlanacağına inanıyor musunuz?” sorusuna Türkiye’den katılanların sadece yüzde 16.4’sı “Evet” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.