Facia gibi intihara 11 yıl hapis

Facia gibi intihara 11 yıl hapis

Gazla intihar etmeye çalışırken evi havaya uçuran kadına 11 yıl hapis cezası verildi

03 Kasım 2009, Salı 12:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çin’in başkenti Pekin’de bir kadın evinde gazı açarak intihar etmeyi denedi, ancak gaz sızıntısı nedeniyle meydana gelen patlamada 15 kişinin yaralanmasına neden olarak 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

AŞK ACISI ÇEKİYORDU

Çin’de yayımlanan Global Times gazetesinin haberinde, 28 yaşında olan Vang Çi adlı kadının, üç yıldır evli olan Vang Gang ile ilişki yaşadığı, fakat ilişkilerinin ortaya çıkmasının ardından Vang Gang’ın ilişkiyi bitirdiği belirtildi. Bu durumu kabullenemeyen kadın, ailesine ve eski erkek arkadaşına veda mektubu yazıp arkadaşı Cao Şüe’ye online bir mesaj yollayarak, intihar edeceğini söyledi ve gaz hortumunu kesip uyku hapı aldı. 

MÜDAHALE SIRASINDA PATLADI

Arkadaşının, mesajı görüp yetkililerle olay yerine gitmesinin ardından, itfaiye gaz kaçağına müdahale edemeden meydana gelen patlamada 8 itfaiyeci, 2 polis ve Cao dahil birçok kişi ağır yaralandı. Olayın ardından Çaoyang Mahkemesi Vang’ın kasıtlı olmadığını göz önüne alarak, Vang’ı kamuyu ve insanların hayatını tehlikeye sokmak suçundan 11 yıl hapis cezasına çarptırdı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Biden, ilk yüz yüze görüşmesini yaptı