Faciadan dönüldü!

Nusaybin'de dinamit lokumu yüklü kamyon mayınlı alana girdi

14 Nisan 2014, Pazartesi 19:34
A A

Mardin'in Nusaybin ilçesinde dinamit lokumu ve gübre yüklü bir kamyon, sürücüsünün uyuması üzerine yoldan çıkıp Suriye sınırındaki mayınlı alana girdi.

Yaklaşık 50 metre mayınlı arazide yolalan kamyon, olay yerine gelen jandarma ekipleri nezaretinde vinçle alandan çıkarıldı.

Mersin'den gelen ve dinamit lokumu ile gübre yüklü, Emin Filiz yönetimindeki 63 E 8696 plakalı kamyon Şırnak'a giderken, Nusaybin' yakınlarında Suriye ile Türkiye arasındaki mayınla alana girdi.

Sürücü Emin Filiz'in biranlık uyumasıyla birlikte, kamyon girdiği mayınla arazide yaklaşık 50 metre yolaldıktan sonra durabildi. Hafif yaralanan sürücü Emin Filiz, panik halde jandarma ekiplerini cep telefonla arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen jandarma ekiplerinin çağırdığı çekici ile kamyon, jandarma ekiplerinin yaptığı mayın kontrolünden sonra İpekyolu'na çekildi.
Yaşadığı korku dolu anlatan sürücü Emin Filiz, mayınla alanda 4 saat beklemek zorunda kaldığını belirterek, "Bir anlık gözüm kapanmış olsa gerek. Bir anda kamyonun mayınla arazide olduğunu gördüm. Durdurdum aracı ve jandarmayı arayarak yardım istedim. Karakol ekibi geldi ancak bomba imha ekipleri, Mardin'den 4 saat sonra ancak ulaştı. Bunların yaptığı kontrolden sonra çekici ile kamyona anayola çektik" dedi.
Anayola çekilen dinamit lokumu ve gübre yüklü kamyon, daha sonra Bölge Trafik Şube Müdürlüğü bahçesine çekildi. Kamyondaki dinamit lokumu ve gübrenin Şırnak'ta nereye yada kime götürüldüğü ise açıklanmadı.


Ahmet AKKUŞ/NUSAYBİN (Mardin), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.