Önceki Fotolar

Faizler düştü, vatandaşlar bankaya koştu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın politika faizini temmuzda 425, bu ay da 325 baz puan indirmesi tüketicilerin kredi taleplerini canlandırdı. Bankacılar canlanmanın ticari krediye de yansımasını bekliyor

19 Eylül 2019, Perşembe 08:13
A A

Bu gelişmelerinden umutlanan bankacılar, faiz indirimi ile birlikte kredi talebinde artış bekliyor. Konut kredisi faizlerinin yüzde 2’ye ulaşması nedeniyle bankalara kredi talebi yok denilecek kadar azalmıştı.


TEB'DEN BİR İNDİRİM DAHA GELDİ

TEB'DEN BİR İNDİRİM DAHA GELDİ

Geçen hafta konut kredisi faiz oranını yüzde 1.20’ye indiren Türk Ekonomi Bankası (TEB), başlattığı kredi kampanyası ile konut kredisi kampanyasında bir kez daha indirime gitti. TEB, faiz oranını yüzde 1.15’e düşürdü. Böylece TEB, uygun fiyatlamayla kredi veren bankalardan biri oldu.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, ev sahibi olmak ya da konuta yatırım yapmak isteyenler için kredi faiz oranını yüzde 1.15’e düşürdüklerini belirterek, “Konut kredilerinde uygun fiyatlama ile kredi veren bankalardan biri olduk. Bu kapsamda tüm müşterilerimiz 120 aya kadar olan tüm vadelerde kampanyamızdan yararlanabiliyor” açıklamasını yaptı.

Kadife Şahin/ Milliyet

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Muzun tarladan sofraya zorlu yolculuğu