Fakir mahalleden milyon dolarlık servete uzanan yol

O şimdi, gösteri dünyasının en çok kazanan yıldızlarından biri. Birçok malikanesi, oturup sayamayacağı kadar büyük bir serveti, kabarık bir banka hesabı var. Üstelik, attığı her adımdan dudak uçuklatan paralar kazanmaya da devam ediyor. Ama adını bir yıldız olarak duyurmadan önce bırakın geniş malikaneleri iki kız kardeşiyle aynı yatak odasında yatıyor ve gayet mütevazı bir evde yaşıyordu.

24 Ağustos 2019, Cumartesi 12:21 Son Güncelleme:
A A

Geçtiğimiz haftalarda bir konser vermek için Türkiye'ye gelen Jennifer Lopez'in bilet fiyatları da aldığı para da çok konuşulmuştu. 


Lopez bu konser için tam 1 milyon dolar aldı. Aslında konser ücreti 1 buçuk milyon dolar olduğu halde Moskova konserinin hemen ardından geldiği için 1 milyon dolara razı oldu.


Elbette bu konserin biletleri de pahalıydı. Lopez'i ayakta dinlemek isteyenler 7 Bin TL; locada izleyenler de 50 Bin Euro ödedi.


Aslında bu durum her ne kadar ilk bakışta "uçuk" gelse de Lopez için gayet normal ve sıradan bir durum. Çünkü kısa bir süre önce 50 yaşına giren Lopez, dünyanın en çok kazanan ünlülerinden biri.


Lopez'in serveti 400 milyon doların üzerinde. Bu bir yıl öncesinin verilerine göre ortaya çıkan durum. Lopez hiç durmadan çalıştığı için de serveti giderek katlanıyor.

Jennifer Lopez'in bu büyük serveti nasıl yaptığına gelince... Kesinlikle birden çok iş yaparak. Bir yandan ülke ülke ya da şehir şehir gezip konserler veriyor. TV dizilerinde ve sinema filmlerinde rol alıyor. 


Bazen ses yarışmalarında jüri üyeliği yapıyor. Ayrıca ünlü firmaların tanıtım yüzü olarak görev yapıyor. 


Lopez ayrıca bir dönem parfüm endüstrisinde de isim yapmıştı. 2003 yılında ilk parfümünü çıkaran Lopez 2017'de de yine bir parfüm çıkararak servetine servet kattı.


Jennifer Lopez'in bugünkü durumu böyle. Fakat kelimenin tam anlamıyla kendi servetini kendi yarattı. 


Jennifer Lopez çok da zengin olmayan bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Kariyerine başlayana kadar da Bronx'da iki katlı, orta gelir grubundan ailelerin yaşadığı tarzda bir evde yaşadı. 


Evleri bugün yaşadığı malikanelerden çok farklıydı. Yatak odasını da iki kız kardeşiyle paylaşmak zorundaydı.


Sonra kariyerine başladığında aile evinden ayrıldı. İlk yılları çok kolay olmasa da kariyer basamaklarını tırmandıkça serveti de arttı.


Eski eşi Marc Anthony ile evliliğinden ikiz çocukları bulunan Lopez'in Miami, Bell Air ve New York'ta lüks malikaneleri var. 


Lopez, nişanlısı Aleş Rodriguez, onun iki kızı ve kendi ikizleriyle birlikte Bell Air'de yaşıyor. Bu arada ünlülerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerden aldığı lüks malikaneleri satarak emlak sayesinde de para kazanıyor. 


(Hürriyet)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sağlıklı bir ilişkide olduğunu gösteren 9 kanıt