Fakirin yüzü hiç gülmedi

Çevresine “Ailemi çok özlüyorum ama okuyup onlara ev alacağım” diyen Gülseren bayram izni alıp eve gitti. Çürük fakirhaneleri bayramın ilk günü başlarına çöktü. Gülseren ve 4 akrabası öldü

29 Kasım 2009, Pazar 05:00
A A

YARDIM İSTEMİŞLER

Kadir Yılmaz (55), Kilis’in Yeşiloba köyünde oturuyordu. Kadir Yılmaz günü birlik işler yaparak ailesini geçindiriyordu. Oturdukları bölgede heyelan tehlikesi vardı. Ailenin evi de çürük bir kerpiç binaydı. Yetkililerden yardım istenmiş ama sonuç çıkmamıştı. Maddi imkanları yeterli olmadığı için taşınamamışlardı. Kadir Yılmaz çocuklarını okutmak ve evle ilgili olası tehlikeden korumak için 3 çocuğunu yetiştirme yurduna vermişti.

SADECE GÜLSEREN'E İZİN

Üç kardeşten biri olan Gülseren Yılmaz (16) lise son sınıfta okuyordu. Derslerinde çok başarılıydı. Üniversiteye gitmek istiyordu. Yurtta kardeşlerine ablalık yapıyordu. Çocuklarını çok özleyen anne Zekiye Yılmaz arife günü Kilis’teki yetiştirme yurduna gitti. Çocukları için bayram izni istedi. Yurt yönetimi sadece Gülseren için izin verdi. Çok mutlu olan Gülseren bayramı geçirmek için evine geldi.

BEYAZ GELİNLİKLE UĞURLANDI

Bayramın ilk günü herkes odada otururken evin tavanı çöktü. Gülseren Yılmaz (13), ablası Gülcan Yılmaz Demir (25) ile oğlu Yusuf Demir (3), ailenin gelinleri Şehnaz Yılmaz (25) ve oğlu Emir Yılmaz (3) enkaz altında kalarak öldü. Anne Zekiye Yılmaz (45), kızı Sevcan (12), Gülperi Yılmaz (30) ve İbrahim Yılmaz yaralandı. Ölenler dün toprağa verildi. Gülseren tabutuna beyaz gelinlik örtülerek son yolculuğuna uğurlandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.