Falcao, Inter Miami'ye gitmek için mi oynamıyor?

Yaklaşık 40 gün önce sakatlanan Falcao takımla çalışmalara hala başlayamadı. Adale sakatlığı için 2-3 hafta iyileşme süresi öngörülen Falcao'nun sakatlığının uzaması Terim'de ve takımda huzursuzluk yaratıyor. En çok parayı almasına rağmen en az verimi veren Falcao için ayrılık şartları zorlanacak.

05 Aralık 2020, Cumartesi 15:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fatih Terim en sonunda Radamel Falcao konusunda isyan bayrağını açtı. 5 Kasım tarihinde idmanda adalesinden sakatlanan Kolombiyalı yıldızın normal şartlarda 2 hafta içinde takıma dönmesi bekleniyordu.

Ancak Falcao aradan geçen 1 aya rağmen henüz takımla birlikte idmanlara bile başlayamadı. Takvim'deki habere göre, Başkan Mustafa Cengiz'le bu konuyu görüşen teknik direktör Fatih Terim sert ifadeler kullandı.

Terim, "Bu konudan herkes bıktı. Dünya para verdiğimiz futbolcudan bir türlü yararlanamıyoruz. Eğer oynayacaksa kalsın ancak oynamayacaksa gönderelim" dedi.

Yönetimin de bu konudan rahatsız olduğu ve Radamel Falcao'nun devre arasında gönderilmesi için girişim yapılabileceği öğrenildi. Ancak yıldız futbolcunun ayrılığa soğuk olduğu ifade edildi.

Hürriyet Gazetesi Galatasaray Muhabiri Ali Naci Küçük, sarı kırmızılı ekipte sakatlığı sebebiyle formasından uzak olan Radamel Falcao'nun yılan hikayesine dönen geleceğine dair çarpıcı değerlendirmelerde bulunmuştu.

Ali Naci Küçük, 3 Aralık tarihli yazısında Kolombiyalı futbolcunun devre arasında takımdan ayrılacağını ve bu sebeple kendini riske atmamak adına oynamadığını ifade etmişti.

Ali Naci Küçük ayrıca, Radamel Falcao'nun yeni adresinin David Beckham'ın da ortakları arasında bulunduğu MLS ekibi Inter Miami olduğunu yazmıştı.

Küçük'ün haberine şöyle:

Küçük'ün haberine şöyle:

24 Ekim’deki Erzurum maçında sakatlanan Falcao, o günden bu yana takımla çalışmadı. Adalesinde orta derecede zorlanma tespit edilen Falcao için ön görülen tedavi süresi 2 ila 3 hafta idi. Ancak aradan tam 40 gün geçti! Rize maçında kadroda olması beklenen Falcao, halen takımla çalışmalara başlamadı. Şimdi biraz bilgi ve öngörü ile şunu ifade edebiliriz...

Falcao, ocakta Inter Miami’ye gidecek. ABD’ye transfer olması beklenen Falcao bu nedenle kendini riske atmak istemiyor, 2 kat fazla sakınıyor. Yüksek maliyeti nedeniyle ocakta Falcao’nun ayrılığı yüksek olasılık gözüküyor.


Spor Arena

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray Amrabat'ı istiyor!