Farklı türde hayvan gönderen yetkiliye suç duyurusu

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, devlet teşvikli büyükbaş hayvan başvurusunda bulunan 6 yetiştirici, istedikleri türden hayvanların gelmediğini ve hayvanların değiştirildiğini ileri sürüp gelen hayvanları teslim almayarak, müteahhit firma hakkında suç duyurusunda bulundu

19 Ekim 2018, Cuma 21:09
A A
Farklı türde hayvan gönderen yetkiliye suç duyurusu

Ceylanpınar ilçesinde Hıdır Demir, Türkan Keskin, Mehmet Ali Kalemli, Eyüp Çağra, Mustafa Doyulmaz ve Kadriye Abir, devlet teşvikli simental türü büyükbaş hayvan başvurusunda bulundu.

Bugün öğle saatlerinde ismi öğrenilmeyen müteahhit firma yetkilisi tarafından aranan yetiştiriciler, İlçe Tarım Müdürlüğü yakınlarına çağrılarak başvurdukları devlet teşvikli büyükbaş hayvanları almaları istendi.

FARKLI TÜRDE HAYVAN GÖNDERİLMİŞ

Ceylanpınar İlçe Tarım Müdürlüğü yakınlarına gelen yetiştiriciler, başvurdukları tür ile gelen tür arasında fark olduğunu ve bu yüzden hayvanları almayacaklarını belirtti.

HAYVANLARI ALMAZLARSA TEŞVİK HAKLARI YANACAK

Bunun üzerine müteahhit firma yetkilisi hayvanları almadıkları taktirde haklarının yanacağını açıklayınca yetiştiriciler duruma tepki gösterdi.

'BİZE GELEN HAYVANLAR BUNLAR DEĞİL'

Hayvanların Şanlıurfa merkezden yüklendiğini iddia eden yetiştiricilerden Mehmet Ali Keskin, "6 arkadaşla birlikte başvurumuzu yaparak 30 bin lira karşılığında büyükbaş hayvan başvurusunda bulunduk. 4 mü, 5 mi artık o bizim devletimize kalan bir şey biz onu bilemiyoruz. Şu an bize gelen bu hayvanlar ise kişi başı 5 tanedir. 15 tanesi ise Karacadağ’dan gelen hayvanlardır. Şu anda bu hayvanları kalkıp da bu durumda alamayız. Bize gelen hayvanları 2 bin liraya da kimse almaz zararına almış oluruz. Firma sahibi gelmiş 'siz istemiyorsunuz bu hayvanlar size gelmiş' aslında bize gelen hayvanlar bu hayvanlar değil" diye konuştu.

'DEVLETİMİZDEN YARDIM BEKLİYORUZ'

Hıdır Demir ise "Yaklaşık 5-6 ay önce genç çiftçi projesine katıldık, kayıtlarımızı yaptık. Müteahhit yetkilisi almazsanız hak sahipliğinden düşersiniz dedi. Biz devletimizden bizlere bir el uzatılmasını istiyoruz" dedi.

FİRMA YETKİLİSİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

6 yetiştirici, müteahhit firma yetkilisi hakkında Ceylanpınar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek suç duyurusunda bulundu.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Samsun'da şüpheli olay: 16 yaşındaki kız kendini bıçakla ağır yaraladı