Farklı ülkelerden 6 kişi FIFA sayesinde ömürlük dost oldu

FIFA 2008 Pro Clubs modu sayesinde arkadaş olan 6 oyuncu, ebedi dost oldu. Oyunun çoklu oyuncu modunda tanışan ve hem takım kimyaları hem de kafaları uyuşan 6 kişi, yıllardır hala görüşüp buluşuyorlar.

20 Ocak 2020, Pazartesi 16:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Günümüzün online dünyasında birçok insan sıkı arkadaşlıklar kuruyor.

Sportbible'da yer alan habere göre, Hernandez adındaki bir Real Madrid hayranı, 2007'nin son aylarında FIFA 2008 oynarken rastgele oyundaki lobilerden birine katıldı ve Niko adında Floridalı bir adamla tanıştı.

İkili iyi geçindi ve dostluklarının devamı geldi. Zamanla bu arkadaş ortamları daha da gelişip 6 kişiye çıktı. Oyun oynamaktan ve oyunlarla ilgili konuşmaktan zevk alan bir grup erkeğin oluşturduğu bu grup içinde evli olanlar, çocuğu olanlar bulunuyor.

Fotoğraf: Carlos Hernandez


Ama bu, onların 10 yıl sonrasında bile oyun oynayarak eğlenmesine engel değil.

Aynı zamanda bu arkadaşlıklarını normal hayatlarına da taşımış durumdalar. Birbirlerinin düğünlerine bile gidiyorlar.

Hatta Hernandez şimdilerde oyunlardan tanıyıp samimi olduğu insanlara "online ailem" diyor.


Çevrimiçi ortamdaki kullanıcıların yoğunluğunun son zamanlarda oldukça çoğalması ile birlikte sanal dostlukların gerçek dostluklara dönüşmesini daha çok göreceğimiz kesin.

Bu konuda Pew Araştırma Merkezi'nden 2015 yılında yayınlanan bir rapor, gençlerin %57'sinin çevrimiçi bir arkadaşlık kurduğunu, %29'unun ise oyun gibi çeşitli dijital ortamlarda beşten fazla arkadaş edindiklerini gözler önüne serdi. 

Çeviri: Doğukan Tevfik Meriç

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sinan Gümüş resmen Antalyaspor'da