Farklılıkların ilişkiyi güçlendirdiğinin 8 kanıtı

Birbirini seven iki kişinin her konuda aynı olması mı gerekir? Kısa cevap; hayır. Belki duyacaklarınız size garip gelebilir ama, çiftler arasında farklılıkların olması, daha olgun bir ilişki yaşamanızı sağlayabilir. Tek yapmanız gerek, sevdiğiniz kişiyi olduğu gibi kabul etmek, sınırlarına saygı duymak ve sınırlarını bilmek. Farklı fikirlere ve farklı bakış açılarına kalbinizi açmanın tam vakti.

01 Mart 2021, Pazartesi 16:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Farklılıklar ilişkiyi ilginçleştirir

1- Farklılıklar ilişkiyi ilginçleştirir

Her zaman her konuda hemfikir olmaktansa duruma göre farklı şeyler denemek, ilişkinizi sıkıcı olmaktan çıkarır. İlginç ve sıra dışı bir ilişki deneyimi herkesin en istediği şey değil mi zaten.

2- Farklılıklar doğru iletişim kurmayı öğretir

Farklılıklara rağmen birbirini seven insanların bazı özelliklerini geliştirmesini gerekir. İletişim yetenekleri gibi. Farklılıkları olan çiftler, bir olay karışında harekete geçmeden önce oturup konuşur.

3- Farklılıkları anlamaya çalışmak, birbirinizin iyi yönlerini ortaya çıkarır

3- Farklılıkları anlamaya çalışmak, birbirinizin iyi yönlerini ortaya çıkarır

Demek farklılıklarınızla uzlaştınız ve birbirinizi doğru anlamayı öğrendiniz. Tebrikler, büyüdünüz ve artık olgun bir ilişkiniz var! Farklılıklarla uzlaşmak, çiftlerin en iyi yönlerinin ortaya çıkmasına olanak sağlar. Çünkü iki taraf da bir başkası gibi davranmak zorunda kalmaz.

4- Farklılıklar yeni yollar gösterir

Her insan birbirinden yeni bir şeyler öğrenir. Söz konusu çiftler olunca da öğrenmenin sınırı yok. Birbirinden farklı özelliklere sahip çiftlerin sorun çözme yöntemleri de çeşitlenir. Bu her açıdan verimli olmanızı sağlar.

5- Farklılıkları kabul etmek sizi her zaman daha iyi bir insan yapar

5- Farklılıkları kabul etmek sizi her zaman daha iyi bir insan yapar

Bilge bir insan, diğer insanları olduğu gibi kabul edendir. Birini olduğu gibi kabul etmeniz sizi daha iyi bir insan yapar. Sevdiğiniz kişiyi değiştirmeye çalışmaktansa olduğu gibi kabul etmek her yiğidin harcı değil ne de olsa.

6- Sorunlar daha kolay çözülebilir

İnsanları değişime zorlamak hem yanlış hem de zaman kaybıdır. Farklılıklar sorun çözmede iyi bir yardımcı olabilir. Mesela sizin çözemediğiniz bir sorunu partneriniz rahatlıkla çözebilir. Farklılıklara şans verin. Pişman olmayacaksınız :)

7- Eksik yanlarınızı tamamlayabilir

7- Eksik yanlarınızı tamamlayabilir

Farklılıklar eksik olduğumuz yanların tamamlanmasını sağlar. Yapamayacağınız bir şeyi partneriniz yapabildiği takdirde daha güçlü ve güvende hissetmemiz mümkün. Herkes bir destekçisi olsun ister. Güçlü bir ilişkinin temeli budur.

8- Daha net kararlar vermemizi sağlar

Farklılıklar varken, neyi istediğinizi ya da neyi istemediğinizi kestirmek zor olmasa gerek. Uzlaşma yoluyla sınırlarınızı öğrenin. Karşılaştığınız zorluklarda net karar verebilmeniz böylece kolaylaşır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sizinki hangisi: Kıskançlığın 5 derecesi