Faruk Sarı: Vergi gerekli ama yine de Bağ Kur fazla

Aydın’da erkek kuaförlüğü yapan Faruk Sarı (38), toplam 25 yıl önce çırak olarak başladığı bu sektörde, 12 yıldan beri de kendi işinin patronuymuş. Aynı zamanda Berberler ve Kuaförler Odası’nda da yöneticilik yapıyormuş

23 Mayıs 2018, Çarşamba 02:49
A A
Faruk Sarı: Vergi gerekli ama yine de Bağ Kur fazla

Faruk Bey; “Bizim işlerimiz çok şükür iyidir, ancak her bahar insanlarda dış görünüş olarak bir yenilenme ihtiyacı doğduğu için, şu sıralarda daha da iyi oldu. Burası memur kesimi olduğu için çok erken açıyoruz” dedi.

ÇIRAK BULAMIYORUZ

Faruk Sarı; “Tabii ki vergilerde devleti de düşünmek lazım ama yine de bizim en büyük sıkıntımız, Bağ Kur primlerinin yüksek oluşudur. 4 kişinin sigortasını ödüyoruz. Giderlerimiz fazla, dükkan kirası, stopaj falan derken, bazen sıkıntı yaşıyoruz. Başka bir sorun da, yetiştirilecek çırak gelmiyor. Böyle giderse, bizim meslekte yok olmaya mahkumdur. Çünkü şimdiki okul eğitim sistemi de çırak gelmesini engelliyor” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.