Fatih Terim 7 ay önce de aynısını demişti: Meğer rotasyon yapmalıymışım

Galatasaray'da Alanyaspor mağlubiyetinin yankıları sürüyor. Fatih Terim maç sonunda 1-0'lık sonucu değerlendirirken 'Rotasyon yapmalı mıyım yapmamalı mıyım diye çok düşünmüştüm. Demek ki yapmalıymışım' demişti. İşin ilginç tarafı ise Terim, benzer bir cümleyi 7 ay önce yine Alanyaspor'a kaybedilen Türkiye Kupası maçı sonrasında kullanmıştı.

21 Eylül 2021, Salı 10:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'ın 19 Eylül 2021 tarihinde Alanyaspor'a 1-0 yenildiği Süper Lig maçının ardından Fatih Terim maçı değerlendirmiş ve şu cümleleri kurmuştu:

Rotasyon konusunu çok düşünmüştüm. Üçüncü gün oynanacak maça istikrar adına aynı takımı sürdüm. Demek ki rotasyon istiyor. Kaybettiğimiz için üzgünüm. Özellikle 2. yarıda değişiklikler kendini gösterdi. Oyunu rakip sahaya yıktık, hücum devamlılığını elimize aldık, arka arkaya pozisyonlar ürettik ama son topu içeri atamadık.

Fatih Terim 10 Şubat 2021 tarihinde Türkiye Kupası'nda 3-2 kaybedilen Alanyaspor maçından sonra ise şunları söylemişti:

İyi oynadıkları oyunu devam ettirsinler diye fazla rotasyon yapmadım ama demek ki yapmak lazımmış. Bazı oyuncuların Çarşamba'dan bu tarafa iyi gelmediği anlaşıldı. Oyuna o kadar iyi başladık ki oyunun çok kolay geçeceği düşüncesi herkeste hakim oldu. Futbol her saniyesi konsantre olması gereken çok ciddi bir oyun. Hiç alakası yokken 2'ye 1 gol yedik.

7 ay arayla oynanan iki Alanyaspor maçından sonra da aynı pişmanlığı Fatih Terim'in rotasyon hatasını ikinci kabul etmesi dikkat çekti. Terim'in sonraki maçlarda nasıl bir kadro tercih edeceği merak ediliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fatih Terim'i çıldırtmış! Problem Trabzonspor maçı öncesine dayanıyor