Fatih Terim corona virüs için gönüllü donör olmak istiyor

Galatasaray'da corona virüs teşhisiyle hastaneye yatırılan Fatih Terim, tedavi sürecinin ardından ev istirahatine geçmişti. Son yapılan testleri negatif çıkan Fatih Terim, corona virüsü yendi. 66 yaşındaki teknik adam, diğer hastalara plazma bağışı yapmak için donör olabileceğini açıkladı.

16 Nisan 2020, Perşembe 12:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim, corona virüsü yendikten sonra diğer hastalara da yardım etmeyi amaçlıyor.

Sosyal medya hesabından corona virüsü yendiğini açıklayan Terim, seve seve donör olacağını söyledi. Fatih Terim'in açıklaması şöyle: 

"Zor bir süreçten geçiyoruz. Bu virüs hepimizin hayatına girdi. Maalesef alışkanlıklarımız yaşam biçimimizi kişileri ve olayları algılama şeklimizi değiştirdi. Üzülerek söylüyorum ki sevdiklerimizi de aramızdan aldı. Hayatını kaybetmiş herkese Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm insanlara şifa diliyorum. Bildiğiniz gibi yaklaşık bir aydır. Bu virüsle mücadele ediyorum. İnanın hiç kolay değildi ama bu güne şükürler olsun. Bugün uzun süren tedavim sonrasında ilk negatif test sonucunu aldığımı sizlerle paylaşmak istedim”

"Virüsün tedavisinde fayda sağladığı söylenen plazma bağışı yani donör olmam için eğer kıymetli hekimlerimiz kriterleri karşıladığını düşünürse seve seve elimden geleni yapmaya da hazırım. İnşallah böylece birkaç insanın hayatına dokunur bu da beni çok çok mutlu eder. Belki bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ancak inanıyorum ki yeni hayatlarımız, yeni alışkanlıklarımız için başlangıç adımımız moral olacak. Hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadan moralimizi en yüksek seviyede tutacağız. Bu ülke, bizler ne badireler atlattık. İnşallah ülke olarak bunu da el ele atlatacağız.

"Hayatta her şeyin yeri doluyor. Eksik veya tam oluyor ama doluyor. Bir şey hariç; o da canımız. Lütfen kendinizi kendimizi sevdiklerinizi bütün etrafımızı korumak için bu işi ciddiye alın. Bana bir şey olmaz demeyin. Tüm uyarıları ve korunma çözümlerini dikkatle uygulamak lazım. Belki de en önemlisi bizim için kendinde ailesinden vazgeçmiş tüm sağlık çalışanlarımıza gözümüz gibi bakın. Allah hepimizin yardımcısı olsun elim kalbimde sizleri sevgil ile ve özlemle kucaklıyorum"

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mbaye Diagne çılgına döndü! Olmaz böyle şey, 3 gol birden...