Fatih Terim corona virüs teşhisi konmadan önce neler yaşadı?

Fatih Terim 15 Mart Pazar günü oynanan Beşiktaş derbisinden 8 gün sonra corona virüse yakalandığını açıklamıştı. 66 yaşındaki teknik adamın corona virüs konusundaki hassasiyeti ve özeni ise erken teşhis konulmasını sağladı. İşte Fatih Terim'in 15 Mart'tan sonraki süreci...

25 Mart 2020, Çarşamba 09:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet Spor Arena, Fatih Terim'in Beşiktaş maçından sonra gün gün neler yaptığını anlattı.

Futbol camiasında virüs konusunda en hassas isimlerden biri olan Fatih Terim, Beşiktaş maçının tüm ısrarlara rağmen oynatılmasına tepki olarak, "Benim çocuklarımın canı neden önemli değil?" diye isyan etmişti.

Türkiye'de virüs testini yaptıran ilk teknik direktör olan Terim, 15 Mart gününden itibaren şunları yaşadı:

15 Mart

Fatih Terim, Türk Telekom Stadı’nda seyircisiz yapılan Beşiktaş maçından sonra düzenlediği basın toplantısında, derbinin oynatılmasına tepki gösterip, “Bu statta şu anda bin 200 kişi var. Benim, çocuklarımın canı neden önemli değil?” diye sitem etti. 

16 Mart

Başkan Mustafa Cengiz, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay’la bir saat süren toplantı yaptı. Türk Telekom Stadı’ndaki toplantıda corona virüse karşı alınacak tedbirler konuşuldu.

17 Mart

Beşiktaş derbisinden sonra tüm takıma 2 gün izin veren Terim, corona virüstehlikesi nedeniyle evinden hiç çıkmadı. Eşi Fulya Terim de, kızı Merve Terim Çetin’in yanında Amerika’daydı.

18 Mart

Antrenman için Florya Metin Oktay Tesisleri’ne gitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bakanlar ile yaptığı toplantıda liglerin ertelenme kararının çıkacağı ihtimalini göz önüne alarak idmanı iptal etti.

19 Mart

Sabah Florya’ya geldi. Saat 13.00’e konulan idman öncesi kulüp doktorlarıyla birlikte futbolculara corona virüs tedbirleri hakkında bilgilendirme yaptı. Ardından antrenmanı iptal etti ve tüm takıma test yaptırdı. Daha sonra da futbolcuları evlerine gönderip, dışarı çıkmamalarını istedi. Kendisi de Tarabya’daki evine gitti.

20-21-22 Mart

Evinden hiç çıkmadı. Futbolcuları ve yardımcıları ile konuşup, çalışma programlarına uyup uymadıklarını kontrol etti, gerekli bilgileri aldı.

23 Mart

Corona virüs testi sonuçları kulübe iletildi. Sadece hafif öksürükten şikayeti olan Terim, test sonucu pozitif çıkınca hastaneye gitti.

Fatih Terim'in raporu

  • Ateş: 36.5 (normal)
  • Moral durumu: İyi
  • Öksürük: Hafif derecede
  • Kronik rahatsızlığı: Yok
  • Sigara: Kullanmıyor

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'nin son kararı Erol Bulut