Fatih Terim derbiyi kaçırabilir!

Fatih Terim derbiyi kaçırabilir!

Fatih Terim’in, Akhisar maçı sonrası temsilci ve gözlemciyle görüşme talebi geri çevrilince adeta çılgına döndüğü ve “Ukalalık yapmayın, sizleri bilirim” diye bağırdığı ortaya çıktı. Galatasaray hem bu karara hem de tribün blokesine itirazda bulunacak.

20 Nisan 2018, Cuma 11:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Galatasaray’da Türkiye Kupası hüsranının artı şokları gelmeye başladı. Türk Telekom Stadı’ndaki Akhisar maçının ardından soyunma odası koridorlarında gözlemci ve temsilciye yönelik “sportmenlik dışı” sözlerinden dolayı Fatih Terim ile idari direktör Şükrü Hanedar “tedbirli” olarak Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Gazete Habertürk'ün haberine göre, maç içinde çok gergin olan Terim’in, müsabakanın ardından temsilci ve gözlemci ile görüşmek istediği, “Konuşmaya gerek yok, ne olduysa raporumuza yazacağız” yanıtını alınca küplere bindiği bildirildi. Öfkeden çılgına dönen tecrübeli hocanın, “Ukalalık yapmayın, ukala herifler. Ben sizleri bilirim” diyerek çıkıştığı öğrenildi. Gözlemcinin yanı sıra temsilci de bu sözleri rapora geçti. Terim’in karşılaştığı tavra isyan edip “Ben derdimi kime anlatacağım. Dağlara taşlara mı anlatacağım. Benim canım yanmış, umurunuzda mı!” diyerek tepki gösterdiği, “Lanet olsun” dercesine hırsını gömleğinden çıkardığı da ifade edildi.
 

KRİTİK TOPLANTI 


36. maddeye göre Disiplin Kurulu’na sevk edilen Terim’in sportmenliğe aykırı eyleminin cezası yönetmeliğe göre 1 ile 3 maç arasında değişiyor. Kurul üyelerinin görüşleri doğrultusunda eylemin ağırlığına göre para cezası da yeterli görülebiliyor. Tedbirli olarak Disiplin’e gönderilen Terim, bir maç ceza alması halinde yarınki Alanya maçında kulübede yer alamayacak. Cezanın 2 maç gelmesi halinde ise Türk Telekom’daki Beşiktaş derbisini de tribünde izleyecek. PFDK bugün olağanüstü toplanıp konuyla ilgili kararını verecek. Galatasaray ise bu sabah hem bu karara hem de tribündeki kart bloke cezasına itirazda bulunacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yasemin Adar çeyrek finalde Tokyo'ya veda etti