Fatih Terim: Futbolcuların günahı yok, kapasite bu kadar

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nin son hafta maçında PSG'ye konuk oldu ve sahadan 5-0'lık ağır bir yenilgiyle ayrıldı. Karşılaşmanın ardından Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim değerlendirmelerde bulundu. Terim'in en dikkat çeken sözleri ise sıklet farklı ve takımının kapasitesi hakkında söyledikleriydi.

12 Aralık 2019, Perşembe 10:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Şampiyonlar Ligi A Grubu'nun son maçında PSG'ye 5-0 yenilen Galatasaray'da Fatih Terim, takımını hem eleştirmedi hem eleştirdi. Maç sonunda konuşan Fatih Terim, iki takım arasındaki kapasite, sıklet ve kalite farkına dikkat çekti.

"30-35 dayanabildik" diyen tecrübeli hocanın açıklamalarından satır başları şöyle oluştu:


"Belki bir iki atak..."

"Belki bir iki atak..."

Fatih Terim, Galatasaray'ın PSG karşısındaki çaresizliğini adeta şu sözlerle itiraf etti: "Bizim için acı veda oldu. Böyle veda etmeseydik iyi olurdu. Bazen acı vedalardan güzel hikayeler çıkar, inşallah ligde ve kupada böyle bir hikaye çıkarırız.

Bizden iyiler, bunu bir şekilde kabul ediyoruz. Baya ilerideler, sıkletimiz çok farklı. 30-35 dakika dayanabildik ya da durabildik diyelim. Belki bir iki etkili atak yapabilirdik. Çok etkili takım. Hayatımızın en kötü performansı.

Galatasaraylılar halimden, tavrımdan, sözlerimden anlamışlardır. Bizi Şampiyonlar Ligi’nde yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkür ederiz"

İsim değil, cisim

İsim değil, cisim

Fatih Terim sezon başında alınan oyuncularla havaya girilmesinin yanlışlığına da değinerek, "Biz bu seviyede değiliz. 5-0 bitmedi, 1-0 bitti ya da 1-1 bitti, değişen bir şey olmaz. Çıkıp o mücadeleyi gösteremedikten sonra iddianız olmaz. Ancak ‘Daha az yedik’ diyebilirsiniz. Sıkletimiz değil, sonuçta veda ettik. Artık buradan bir güzel hikaye çıkarmak Allah izin verirse boynumuzun borcu.

Aylar önce sorduğunuzda iyi isimler aldığımızda ‘Ümit ederim cisimleri de iyi olur’ demiştim.

Şimdi dört önemli maçımız var, bu maçları taraftarımızın da yardımıyla geçelim, değiştireceğiz. Bir takım şeyleri değiştirmezsek, Galatasaray için bugün de yarın da sıkıntı olur" dedi.

"Kapasite bu"

"Kapasite bu"

Hem eleştirmeyen ama hem de eleştiren Fatih Terim, oyuncularıyla ilgili şunları söyledi: "Oyuncuları şikayet etmiyorum ya da suçlamıyorum. Bir hata varsa benimdir. Ben yanlış yapmışımdır. Öyle kabul etmek lazım. Futbolcuların hiçbir günahı yok, çıkıp oynadılar. Kapasitemiz bu kadar. Bunu kabul etmemiz lazım. Karşımızdakiler mükemmel takımlar, tebrik ediyorum. 

Biz hayırlısıyla ligi iyi şekilde bitirelim, geçen seneki gibi puan farkı olmalı. Yapabiliriz, niye yapmayalım. Biz hep yaptık ve yine yaparız"

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'limit aşımı' kararına tepkiler çoğalıyor