Fatih Terim, Şenol Güneş'e sahip çıktı

Fatih Terim, 2-2 biten Trabzonspor Galatasaray maçının ardından hem karşılaşmayı hem de milli takım gündemini değerlendirdi. Terim, Güneş'e verdiği destekle dikkat çekti.

13 Eylül 2021, Pazartesi 10:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fatih Terim, Trabzonspor ile Şenol Güneş Spor Kompleksi'nde oynanan maçın ardından maçın oynandığı tesislere ismini veren Şenol Güneş'e arka çıktı. Milli takımla yollarını ayıran ve büyük eleştiriler alan Güneş, daha önce birçok kez milli takımı çalıştıran Terim'in desteğini aldı.

Terim yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Şu anda içinde bulunduğumuz bu güzel tesisin ismi Şenol Güneş Tesisleri. Türk futboluna bu kadar hizmet etmiş bir arkadaşımız. Kazanılır, kaybedilir, kritikler yapılır, beğenilir, beğenilmez eyvallah ama bir itibarsızlaştırma, yaralama, acıtma hiç hoş değil. Bunu hak etmedi. Ne o ne de arkadaşları. Saygı ile anmasını, sevgi ile göndermesini de bilmeliyiz. Şenol Güneş bu ülkeye hizmet etti. Herkesten fazla ister kazanmayı. 

Yanlış yaptı, doğru yaptı. Sevapları çok fazladır. Bu nedir ya. Yoksa gelip görev yapmak, imza atmak, istenmek doğalsa, güzel ayrılmak da doğaldır. Şenol hocaya ve arkadaşlarına ayıp ediyorsunuz. İddiamız var. Gidebilir miyiz? Evet. Norveç’i burada yendiğimiz zaman play-off veya en iyi iki, bir şeyleri yakalayabiliriz. Bunlara motive olmamız gerekirken şimdi başladık, "kim gelir".

Milli takım etrafında hep beraber toplanmalı, onlara moral olmalıyız. Yardımcı olmalıyız. Ben geldin, sen geldin, ben gittim, yabancı, yerli geliyor. Bırakın onlar da kafasına göre rahat seçsinler. 4 tane maç. Ondan sonra başka bir program yapar, yeni bir yapılanma olur. Çok fazla zaman yok. Üç hafta sonra maç oynuyorsunuz. Nedir bu kendi kendimize yaptığımız harakiri? Bunu anlamış değilim. Bırakın insanlar sakin kafayla karar versinler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Abdülkadir Ömür'ün gözyaşları! Herkes sahip çıktı ama...