Fatih Terim'den Fenerbahçe derbisi yorumu: Marsilya maçının önüne hiçbir şeyi geçirmeyeceğim

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, yarın oynanacak Marsilya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Terim'in Fenerbahçe maçıyla ilgili de konuşması ve hakem kararlarına değinmesi bekleniyordu. Ancak tecrübeli hoca ters köşe yaparak "Derbiyle ilgili konuşursam Marsilya maçının önüne geçer. Bunu istemiyorum" dedi. İşte o sözler...

24 Kasım 2021, Çarşamba 17:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Esas olan Avrupa maçımız"

"Esas olan Avrupa maçımız"

Basın toplantısını izleyenlerin benden pazar günkü derbi ile yorumlar yapmamı, bir şeyler söylememi beklediğini sorulstdan anlıyorum. Derbi heyecanları hakem hataları, yabancı kuralları gibi yaratılan illüzyonlardan kendimizi kurtarmalıyız. Esasında büyük resme bakmamız lazım. Daha önce defalarca söylediğimiz gibi yüz yıla aşkın birbirimizle oynuyoruz. Yeniyoruz, yeniliyoruz... Ancak Galatasaray'ın bu tip işlerle uğraşacak vakti yok. Onlarla yaşayarak bir yere gelemeyiz. Marsilya maçının önüne herhangi bir şeyi geçirmek istemiyorum.

"Onun telafisi var, bunun yok"

"Onun telafisi var, bunun yok"

Galatasaray ve Fenerbahçe yüz yıldan fazla oynuyor. Önemini biliyorsunuz. İnanın bana hangisi önemli derseniz, Marsilya maçı daha önemli. Marsilya maçının telafisi yok, Fenerbahçe maçının telafisi var. O maçta çok güçlü bir maç oynadık ama onlarca pozisyonlar yararlanamadık. Marsilya maçının önüne hiçbir şey geçmemeli.

"Şampiyonluktan daha önemli bir misyonum var"

"Şampiyonluktan daha önemli bir misyonum var"

Ben yüzlerce maç oynamışım, tonlarca maç kazanmışım, galibiyetlerim çok, mağlubiyetlerim azdır. Çok lig şampiyonlukları gördüm. Şükür, çok şükür ki şampiyonluklardan daha az ligi farklı sıralarda bitirmişim. Muhakkak ki her zaman şampiyon olmak isteriz. Kaybettiğimiz şampiyonlukları da görüyorsunuz. Çok çabuk unutuldu 1 golle, 2 golle şampiyonluğu kaybettiğimiz. Zannedersiniz ki çok geride kaldık. Bu dönemde, bir tane daha şampiyonluktan çok daha önemli misyonum var.

"Ne federasyon ne hakem heyeti konuşacağım"

"Ne federasyon ne hakem heyeti konuşacağım"

Ne derbi, ne federasyon ne de yaşananlarla ilgili konuşacağım. Marsilya maçının önüne geçmesin hiçbir şey geçmesin. Bu süreci sayın başkanımız götürüyor. Ben kendisine güveniyorum. 


"Tüm sorumluluğu alıyorum"

"Tüm sorumluluğu alıyorum"

Genç, oynadıkça gelişerek, ileride transfer olabilecek oyuncuların yanı sıra tecrübeli futbolcularla bir kadro kurduk. Zaman zaman gol kaçırıyorlar, hata yapıyorlar ama olsun. Çok gol pozisyonuna girip az gol atıyoruz, az pozisyon verip gol yiyoruz. Daha çok gençler, zamanla olacak. Unutmayın ki, onların hepsi benim evladım. Yaptıkları tüm eksikliklerin, hataların tüm sorumluluğunu ben alıyorum. Bu çocuklar, ekonomik zorluklarda kulübümüzün yol alabilmesi için en önemli silahıdır. Marsilya maçının önüne, ne Federasyon, ne hakem heyeti, hiçbir şeyin geçmesini istemiyorum. 

"Mostafa ile sözleşme uzatacağız"

"Mostafa ile sözleşme uzatacağız"

Diagne de, Mostafa da, Halil de gol beklentimiz olan oyuncular. Zaman zaman görev verdik. Gol atmaya başlarlarsa devam ederler. Mostafa Mohamed'in sözleşmesini uzatacağız. Niyetimiz o yönde. İnanıyorum golcülerimiz en kısa zamanda gol atmaya başlayacaklar. Bizim için yarın çok önemli günlerden bir tanesi. Avrupa'da devam etmeye ihtiyacımız olduğu bu dönemde orada kalmak istiyoruz. 

"Birinci çıkarsak farklı olabilir"

"Birinci çıkarsak farklı olabilir"

Biz, bu gruptan birinci gidersek çok önemli rakipleri atlıyoruz ve direkt olarak son 16 turunda oynuyoruz. Ocak ayı için düşüncelerimizi de uygulayıp o dönemde daha farklı bir tarzda çıkalım istiyoruz. Birinci gitmemiz lazım. Şubatta maç oynamıyoruz birinci gidersek. Çok önemli rakipleri atlayarak gidiyoruz. Otomatik olarak martta son 16'ya kalarak gidiyoruz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fatih Terim'in Marsilya maçı öncesi yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor