Fatih Terim'e Twitter'dan sövdüğü için 1740 lira ceza ödeyecek

23 yaşındaki Ünal Y., Fatih Terim'e 1740 lira tazminat ödeyecek. Sebebi ise Twitter hesabından Fatih Terim'e ettiği küfür ve hakaretler. İstanbul 47. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ve hapis istemiyle açılan davada, sanık Ünal Y.'ye hapis değil, para cezası verildi.

17 Aralık 2019, Salı 10:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1 Ekim 2016 tarihinde Twitter hesabından Fatih Terim'e hakaret eden Ünal Y., Terim'in avukatlarının açtığı dava sonucu para cezasına çarptırıldı.

İstanbul 47. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 1740 lira tazminat ödemesine karar verilen Ünal Y.'nin 'sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' suçundan önce 90 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.


Hakim daha sonra ‘hakaret’ suçunun alenen işlendiğini belirtti, cezayı arttırarak sanığın 105 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.

Cezanın fail üzerindeki etkilerini göz önünde bulunduran mahkeme sonuç olarak sanığın 87 gün adli para cezasına çarptırılmasına karar vererek 1740 TL adli para cezasına hükmetti. 

"Hatırlamıyorum"

"Hatırlamıyorum"

Para cezasına çarptırılan Ünal Y., mahkemede "Hesap bana ait. Şifresi de başka kimsede yok. Ama paylaşımı yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum" demişti.

Fatih Terim'in avukatı ise, "Sanığın savunmalarını kabul etmiyoruz. İddianamede adı geçen Twitter hesabının kendisine ait olduğunu ve şifresini kendisinden başka bilen olmadığını açıkça belirtmiştir. Cezalandırılmasını talep ediyoruz. Toplanan delillere göre sanığın suçu sabittir" diyerek ceza talep etmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Okan Buruk sinirden yedek kulübesinin camlarını indirdi