Fatih Ürek'in para karakteri

Fatih Ürek en çok neye para harcıyor ve neyin tasarrufunu yapıyor? Posta gazetesi yazarı Özlem Denizmen sordu Fatih Ürek yanıt verdi

02 Kasım 2017, Perşembe 06:35
A A

* Para deyince? - Napolyon... * Pazarlık yapar mısınız? - Para konuşmayı sevmem ama adıma yapan bir ekibim var.

* Peşin mi taksit mi? - Borçtan nefret ediyorum. Gücümün yettiğini alırım. Yatırım amaçlı ise değişir. Mecburen taksit ihtiyacı duyuyor insan. * İlk parayı kaç yaşında kazandınız? Ne aldınız? - 16 yaşında tiyatrodan kazandım, anneme hediye aldım.

? Restoranda hesabı kim (kadın/erkek) öder? - Ataerkil bir toplum anlayışına sahibim. ‘Erkeğin ödemesi daha şık durur’ mantığını seviyorum. * Dayanamayıp hep aldığınız bir şey? - Mücevherat. Her erkeğe yakışmaz ama bana yakıştığını ve güzel bir yatırım olduğunu düşünüyorum.

* Para ile ilgili pişmanlığınız var mı? - Elimizin kiri olduğu gerçeğini kabulleniyorum ama biriktirmek de zorunlu diyorum. * Cebinizde kaç para var? - Kadının yaşı, erkeğin cebindeki parası sorulmaz.

* Evde uyguladığınız en güzel tasarruf yöntemi? - Elektrik ve suların boşa harcanmaması vatandaşlık görevi. * “Milyon verseler satmam” dediğiniz şey ne? - Duruşum.

* Birisi borç istese, siz de vermek istemeseniz ona ne dersiniz? - Açık açık söylerim. İçim dışım hep bir oldu. * Para ile ilgili hikayeniz? - Para hayatımın odak noktası olmadığı için çok önemsemiyorum. Mutlaka vardır ama hiç hatırlamıyorum.

FATİH ÜREK'İN PARA NOTU: Sevgili Fatih Ürek hiç fena değil ama parayı önemsemediği için notunu kırıyorum. Önemsemediğiniz bir arkadaş size ne kadar yakınlaşabilir ki? Bir zaman sonra evinize bile uğramayabilir. O sebeple parayı önemseyin ama gerektiği kadar. Para yönetiminde ona 8 veriyorum.

Sıradaki haber yükleniyor...