Fatma Girik'in 50 yıllık sapığı hakim karşısına çıktı!

Fatma Girik'in 50 yıllık sapığı hakim karşısına çıktı!

Usta oyuncu Fatma Girik'in annesinin oturduğu eve gelerek yakınlarına 'Seni seviyorum. Lütfen beni ara. İnan bana seni üzmemek için sırtıma vurup götürmedim' şeklinde mektup bırakan sanık Mehmet A. mahkemede, hastaneye gidip sanatçıya evlenme teklif ettiğini belirterek 'Benim suç işleme kastım yoktu. Sadece duygularımı ifade ettim' dedi. Fatma Girik'in avukatı ise 'Müvekkil sanığı tanımamaktadır. Sanık 1963'ten beri müvekkilime bir takıntısı vardır' dedi.

25 Eylül 2018, Salı 14:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, "İletişim araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle cinsel taciz" suçundan 4.5 aydan 3 yıla kadar hapsi talep edilen 71 yaşındaki sanık Mehmet A. katıldı. Şikayetçi Fatma Girik'i ise avukatı Zeynel Öztürk temsil etti.

'EVLENME TEKLİF ETTİM VE KABUL ETTİ'

Duruşmada ifade veren sanık Mehmet A. "Olay günü 'geçmiş olsun' demek amacıyla hastaneye gittim. Hastanede 'geçmiş olsun' dedim, evlenme teklif ettim ve kabul etti. 'Seni seviyorum' ile başlayan mektubu, şikayetçiye ithafen yazdım. İkametine gittim ve kapıya çıkan şahıslara verdim. Benim suç işleme kastım yoktu. Sadece duygularımı ifade ettim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Ayrıca kendisinden özür diliyorum. Pişmanım" dedi.

Sanık ifadesinde, beraatini istediğini belirterek ceza verildiği takdirde hakkında erteleme hükümlerinin uygulanmasını da talep etti. 

'1963'TEN BERİ MÜVEKKİLİME TAKINTISI VARDIR'

Fatma Girik'in avukatı Zeynel Öztürk ise "Müvekkil sanığı tanımamaktadır. Sanık 1963'ten beri müvekkilime bir takıntısı vardır. Ara ara bunu göstermiştir. Tanıklarımızı ve delilerimizi sunmak üzere süre istiyoruz" dedi. 

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme, suçtan zarar görmesi ihtimaline binaen şikayetçi Fatma Girik'in katılan olarak kabulüne ve tanıklarını sunmak üzere süre verilmesine karar verdi. Duruşma ertelendi.

FATMA GİRİK'İN SAVCILIK ŞİKAYETİ

Fatma Girik'in savcılığa yaptığı şikayet dilekçesinde, sanığın 55 yıllık saplantılı hayranlığı şöyle anlatıldı: 

"Şüpheli 50 yıl öncesinde, Fatma Girik'n o dönemde oturduğu Topağacı'ndaki 5. katta bulunan dairesinin balkonunda kapıcı tarafından görülmüş ve yakalanarak emniyete teslim edilmiştir. Şüphelinin üzerinde o dönem kama ve çok sayıda Girik'e ait resimler çıkmıştır. B

Bu olaydan uzun bir süre sonra şüphelinin bu kez Girik'in Levent'teki evinin arkasında bulunan boş arazide polis kıyafetleri ile görülmüş ve emniyete bildirilmişti.

Bu olaydan kısa bir süre sonra ise Girik'in Bebek'te çalıştığı iş yerinin karşısında beklerken görülmüştü. Bu durum da emniyete bildirilmişti.

Bu olaydan sonra da Girik'in Ankara'da çalıştığı iş yerinin etrafında görülmüş, olay emniyete bildirilip şüpheli gözaltına alınmıştı.

Fatma Girik 2016 yılında sağlık sorunları nedeniyle hastanede ameliyat olduğunda şüpheli ortaya çıkmış hastaneye gelerek Girik ile görüşmek istemiştir. Girik de bir hayranı diyerek kabul etmiş hastane odasında gelen kişinin kendisine sürekli takip eden kişi olduğunu görünce tepki göstermiştir. Güvenlik görevliliri tarafından dışarı çıkarılmıştır.

Son olarak 2017 yılında ise Girik'in annesine ait eve gelerek bir mektup bırakmıştır."

Dilekçede mektupta rahatsız edici boyutta kelimeler kullanılması nedeniyle sanıktan şikayetçi olunduğu belirtilmişti. (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Magazin haberleri: 5 dakikada magazin turu (1 Ağustos 2021)