Fatma Şahin'den engelli çitfe yardım sözü

Fatma Şahin'den engelli çitfe yardım sözü

Fatma Şahin'den engelli çitfe yardım sözü

16 Mayıs 2019, Perşembe 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, mahalle ziyaretleri kapsamında gittiği Mithatpaşa Mahallesi’nde rastladığı engelli yaşlı bir çiftin yaşadığı sorunların çözümü için yardım sözü verdi. Gündüz çiftinin ev eşyası, gıda desteği ve akülü tekerlekli sandalye ihtiyacının karşılanması için talimat veren Şahin, aileye umudu oldu.

Fatma Şahin, Şehitkâmil ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. 30 yıldır mahallede yaşayan fiziksel engelli Bedriye Gündüz ve Kitmir Gündüz çiftiyle karşılaşan Şahin, çiftin sorunlarını dinledi, genç yaşta iki çocukla dul kalan kızlarına yardım edeceğinin sözünü verdi, ayrıca Bedriye Gündüz’e ihtiyacı olan akülü tekerlekli sandalye alınmasını istedi. Fatma Şahin, çiftin ev isteğine de kayıtsız kalmadı, çifte uygun bir ev konusunda TOKİ üzerinden girişimlerde bulunacağını söyledi.

Sorunlarına sahip çıkan başkan Fatma Şahin’e minnettar olduklarını dile getiren Bedriye Gündüz, “Çok mutluyum. Başkanım ev hayalimi gerçekleştirirse çok ama çok mutlu olurum. Kocasını kaybeden kızım, 2 çocukla dul kaldı. Perişan haldeyiz. Ev kiraları yüksek olduğundan evlerin tutulacağı yok" dedi.

Şahin, öte yandan mahalledeki esnafları ziyaret edip, öğrencilerle de okulda sohbet etti.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder