Fatma Şahin'den, yetim annelerine iftar

Fatma Şahin'den, yetim annelerine iftar

Fatma Şahin'den, yetim annelerine iftar

13 Mayıs 2019, Pazartesi 12:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla Hazreti Amine Yetim Koordinasyon Merkezi’ne giden annelerin onuruna iftar yemeği verildi.

Büyükşehir, anneler günü dolayısıyla Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Hazreti Amine Yetim Koordinasyon Merkezi’nde üye annelerle iftar yemeğinde buluştu. Yemeğe Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin de katıldı, yetim anneler ve çocuklarıyla tek tek ilgilendi, sıkıntılarını dinledi, sohbet etti.

Şirehan Otel’de düzenlenen programda konuşan Başkan Şahin, yetim annelerini ağırlamaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Ayların en güzeli olan Ramazan ayındayız. Günlerin en güzeli olan anneler günündeyiz. Bu yüzden misafirlerimiz de bu enlerin içindeki en güzel ve kıymetli misafir olması lazımdı. Ramazan, midemize açlığı hissettirip, yokluğu, yoksulluğu öğreten, zenginle fakiri bir araya getiren, zekâtla beraber sosyal adaleti ve barışı sağlayan, kardeşlik sofrası ile birlik beraberlik, huzur, mutluluk getiriyor. Çocuklarımızı bu ayda, Ramazan’ın ruhuna uygun bir şekilde maneviyatını güçlendirmemiz gerek. Çocukların sadece maddi olarak ihtiyaç gidermeyle bitmiyor.  İnsanoğlu maddi ve manevi bir bütün. Ruhunda ihtiyaçlarını gidermek gerek. Bunun için bu evlatlarımızı çok güzel yetiştirmemiz gerek. Aileye çok iş düşüyor çünkü aile bireyin temelidir. Sizler bir yandan da babalık yapıyorsunuz. Bundan dolayı sizleri bizim için daha da önemlisiniz" dedi.

Şahin, göreve başladığı ilk günden itibaren sosyal belediyecilik anlayışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği rotayla yol kat ettiklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devlet olarak, evlatlarımızın, sağlıkları, eğitimleri için her türlü desteği veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kurduğumuz sistemle, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için sadece Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, hükümetten bekleyemeyiz. Kurduğumuz Yetim Koordinasyon Merkezi ile evlatlarımızı geleceğe hazırlamak için bütün gücümüzle onları geleceğe hazırlıyoruz. En önemli şey, ‘Gönülden gönülle giden yol’. Kur’an’ın verdiği mesajı iyi anlamak gerekiyor. Kur’an bize yetim hakkından bahsediyor. Kur’an bize yetimin başını okşamanın büyük bir sevap olacağını söylüyor. Hiçbir şey zor değil. Yeter ki oradan gelecek mesajı doğru anlayalım, okuyalım ve yönetelim. Bu yüzden de biz bu merkezi bunun için kurduk. Merkezden sonra gittiğim her evde büyük bir öz güvenin, büyük bir sıcaklığın oluştuğunu gördüm. Yaptığımız en güzel işlerden biridir yetim koordinasyon merkezi. Dünyanın en büyük projelerini geliştir, en büyük köprülerini, en büyük çalışmalarını, en büyük ulaşım ağını, en büyük konut projesini yap ama unutma ki her şeyin başı insan. Her şeyin başı kalpten kalbe giden yol."

Program sonunda Koordinasyon Merkezi ve anneleri adına yetim annesi Çiğdem Çeliktürk tarafından Fatma Şahin’e çiçek verildi.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nurdağı'nda, bir mahalle uygulanan karantina sona erdi