FB'yi karıştıran tecavüz davası

FB'yi karıştıran tecavüz davası

Fenerbahçe Ülker'in anlaştığı Litvanyalı Lavrinovic'in geçmişi Türkiye'de tartışma yarattı

04 Temmuz 2010, Pazar 17:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, yeni transferleri Litvanyalı Darius Lavrinovic'in 2000 yılında bir kıza tecavüz ettiği gerekçesiyle 2 yıl hapis yattığı şeklindeki habere tepki göstererek, “Lavrinovic'in sportif başarılarının önüne geçen haberler nedeniyle şaşkınlık içindeyim” dedi.

Karakaş, Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yaptığı açıklamada, Lavrinovic'in 1999'da yaşadığı ve evlilikle sona eren olayın gazetelerdeki şekliyle gündeme getirilmesini eleştirerek, “Oyuncunun sportif başarılarının ve kariyerinin ön plana çıkarılmasını, takımımıza ve ülke basketboluna sağlayacağı katkıların konuşulmasını temenni ederdim. Litvanya Milli Takımı'nın formasını da giyen Lavrinovic'in 1999'da yaşadığı ve evlilikle sona eren olayın bazı gazetelerdeki şekliyle gündeme getirilmesini istemezdim” dedi.

'BASKETBOLA VERİLEN BİR CEZADIR'

Nedim Karakaş, ayrıca şunları kaydetti: Ortaya konan hedefler doğrultusunda amatör branşlara yapılan bu kadar yatırımın, verilen bu kadar emeğin karşısında, büyük katkılar beklediğimiz oyuncumuz hakkında daha ülkemize gelmeden bu tür yayınlar yapılması bir anlamda basketbola verilen bir cezadır. Darius'un takımımıza önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.

Bugün bir gazetede, Fenerbahçe Ülker'in anlaştığı Lavrinovic'in geçmişinin Türkiye'de tartışma yaratabileceği, Litvanyalı oyuncunun 2000 yılında ikiz kardeşi Ksistof ile birlikte bir kıza tecavüz ettiği gerekçesiyle 2 yıl hapis yattığı ve kızla evlenmesine rağmen hapis cezasından kurtulamayan Lavrinovic'in cezaevinde kardeşiyle basketbol oynayarak spordan kopmadığı, ancak NBA rüyasının “tecavüz sabıkası” nedeniyle gerçekleşmediği şeklinde bir haber yer almıştı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray'da Mostafa Mohamed sıkıntısı yaşanıyor