Feci ölüm: Kurtarmak isterken öldürdü

Feci ölüm: Kurtarmak isterken öldürdü

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, bahçelerine su götürmek için kazılan kanala boru döşemek isterken toprak altında kalan 2 arkadaştan 25 yaşındaki Adem Kurt, kepçe operatörü M.G. tarafından yaralı olarak kurtarılırken, başı kepçenin bomu tarafından ezildiği ileri sürülen 25 yaşındaki Adem Dürge ise yaşamını yitirdi

08 Aralık 2016, Perşembe 23:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tarlalarına su götürmek isteyen Adem Dürge ve Adem Kurt, kepçe operatörü M.G.'nin yardımıyla çalışmaya başladı. Kepçe ile açılan kanala boru döşemek için inen iki arkadaş, bir anda kayan toprağın altıda kaldı. Kepçe operatörü M.G., iki arkadaşı kurtarmaya çalışırken bir yandan da sağlık ekiplerini arayarak yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye sağlık ve Aydın İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. 


 

KEPÇEYLE BAŞINI EZDİ


Operatör M.G., iki arkadaştan Kurt'u kepçe yardımıyla toprak altından çıkarmayı başardı. M.G., ardından Dürge'yi de kurtarmak için çalışmalarını sürürdü. Ancak, M.G., toprağı kazmak isterken iddiaya göre kepçenin bomuna başı sıkışan beş aylık evli Dürge, ezilerek yaşamını yitirdi. 

Olay yerine gelen Dürge ve Kurt'un yakınları gözyaşlarına boğuldu. Toprak altında yaralı olarak kurtarılan Kurt, ambulansla Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp, tedaviye alınırken, Dürge'nin cesedi AFAD ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartıldı.

Taksirle ölüme sebebiyet verdiği gerekçesiyle kepçe operatörü M.G.'yi gözaltına alırken jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kahramanmaraş'ta mesai saatleri değişti