Federer ve Nadal Güney Afrika'da çocuklara yardım için buluşacak

'Majesteleri' lakaplı Roger Federer ve onun en büyük rakibi olarak gösterilen Rafael Nadal, 2020 Şubat ayında Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde karşılaşacak. Yardım maçında karşı karşıya gelecek olan iki efsane Roger Federer ve Rafael Nadal, bu maç için oldukça heyecanlı. Heyecanlanmak için de oldukça haklı sebepleri var.

20 Aralık 2019, Cuma 10:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Federer ve Nadal özel bir maçta buluşacak. Bu karşılaşmayı özel kılan iki neden var:

  • Birincisi, maçın Afrikalı çocuklara yardım amacıyla düzenleniyor olması.
  • İkincisi ise 'Majesteleri'nin köklerinin doğduğu topraklarda, yani Güney Afrika'da ilk kez seyirci önünde sahaya çıkacak olması.

Federer, 'Roger Federer Vakfı' aracılığıyla Cape Town'da bu özel maçı düzenledi. Rafael Nadal'ı bizzat arayan ve kendisiyle sahaya çıkmasını rica eden Federer, İsviçre doğumlu bir sporcu. Fakat Federer'in annesi Güney Afrikalı.

Bu nedenle Majesteleri, Afrikalı çocuklar için "Roger Federer Vakfı'nı kurduğunda Afrika'ya eğitim köprüsü kurmayı amaçlıyordu.

"Hayalimi gerçekleştirmeme yardım et"

"Hayalimi gerçekleştirmeme yardım et"

Roger Federer, bu organizasyonu düzenlerken yaşadıklarını şu cümlelerle anlatıyor:

"Rafa'yı (Rafael Nadal) aradım ve 'Bana yardım eder misin? Eğer gelirsen hayalimi gerçekleştirmemi sağlayacaksın. Bana dünyaları verirsin' dedim. O da kabul etti ve çok mutluyum. Çok da heyecanlıyım.

İster kocaman bir stadyum olsun ister sadece 5 bin kişi olsun; hiç önemli değil. Güney Afrika'da kendi hislerim için oynamamam gerekiyor. Orada birçok sevenim var ve biliyorum ki tenis izleyen çok sayıda insan var"

Federer ve Nadal'ın Cape Town'daki maçı 7 Şubat 2020 günü TSİ 21:00'de oynanacak.

Federer, annesinin doğduğu topraklarda ilk defa seyircili bir maça çıkacak ve yoksul çocukların eğitimi ve diğer ihtiyaçları için Nadal'la oynayacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mike Tyson'dan Muhammed Ali itirafı: Onu yenemezdim