Fen bilgisi öğretmenine cinsel taciz suçlaması

Fen bilgisi öğretmenine cinsel taciz suçlaması

ABD'de bir lisede öğretmenlik yapan Michell Yeh'in, 15 yaşındaki bir öğrencisiyle cinsel ilişkiye girmekle suçlandığı bildirildi

13 Ağustos 2015, Perşembe 15:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD'nin Los Angeles eyaletinde bir lisede geçici öğretmenlik yapan Michell Yeh, reşit olmayan öğrencileriyle cinsel ilişkiye girmekle suçlanıyor. 28 yaşındaki Leh'in öğrencilerinden birinin "aklını çelmek" için dünyanın en büyük eğlence parklarından biri olan Disneyland'e götürdüğü iddia ediliyor.

Michelle Yeh, fen bilgisi dersi verdiği okulda 15 yaşındaki bir öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu şüphesiyle 17 Temmuz'da gözaltına alınmıştı. Los Angeles Bölge Savcılığı, ABD'li öğretmeni, reşit olmayan iki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girmek, diğer iki öğrencisine de cinsel tacizde bulunmakla suçluyor.

DOKUZ YIL HAPİS CEZASI ALABİLİR

The Mirror'ın haberine göre savcılık, Yeh'in bir öğrencisini Disneyland gezisine götürdüğünü, bir diğeriyle otelde buluştuğunu, ötekileri ise "hediyeye boğduğunu" iddia ediyor. İddia makamı, öğretmenin öğrencilerini onunla seks yapmaya ikna etmek için bu yöntemleri kullandığını düşünüyor.

Yeh, suçlu bulunursa en fazla dokuz yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırılacak.

Hürriyet

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge