Fenerbahçe 12 yabancıya veda ediyor!

Fenerbahçe'de geleceği belli olmayan birçok oyuncu bulunuyor. Henüz teknik direktör kesinleşmediği için ve Ali Koç ikinci dönem başkanlığına resmen başlamadığı için somut adım atmayan Fenerbahçe'de 9 isimle yolların ayrılacağı öğrenildi.

10 Haziran 2021, Perşembe 11:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe önümüzdeki haftalarda 12 ismin biletini kesecek. Bu kararın alınmasında hem kadro kalitesi hem de kapıdaki yabancı kuralı değişikliği etkili oldu. Yeni teknik direktörün isteyeceği transferlere yer açmak isteyen yönetim, göndereceği isimleri belirledi.

Gidecek ilk isim Luiz Gustavo. Maaş yükü, ilerleyen yaşı ve düşen performansı nedeniyle Brezilyalı oyuncuyla yollar ayrılacak.

Geçtiğimiz sezonu başka kulüplerde kiralık olarak geçiren Kemal Ademi, Michael Frey ve Zanka da gidecekler arasında. Michael Frey'in Belçika'daki iyi performansı Fenerbahçe'de kalmasına değil daha kolay satılmasına imkan tanıyacak.

Novak bekleneni veremedi ve ülkesi Çekya'ya dönme ihtimali var. Slavia Prag'ın istediği Novak için henüz resmi bir teklif gelmedi. Ancak Fenerbahçe'nin Novak ile devam etme olasılığı oldukça düşük.

Diego Perotti uzun süredir sakatlıkla boğuşuyor. Sağlıklı şekilde dönmesi beklenmeyen ve dönse de verim alınmayacağı düşünülen oyuncuyla makul şartlarda yollar ayrılacak.

Jose Sosa ile görüşmelerde sonuç alınamamıştı. Özel yaşantısına dikkat etmesi, vücuduna iyi bakması ve oyuna odaklanması istenen Sosa, indirim yaparsa takımda kalabilir. Ancak oyuncunun futbolu Arjantin'de bırakmak için Estudiantes'e dönmesi de gündemde.

Mauricio Lemos, Marcel Tisserand ve Mbwana Samatta'nın ise kiralık gitmesi gündemde. Satışları zor görünen oyuncular için kiralık formülü devreye sokulacak.

Miha Zajc'ın ise para kazandırarak gitmesi bekleniyor. İtalya'ya transferi gündemde olan oyuncudan 2 ila 3 milyon euro civarı bir kazanç elde edilecek.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şike yaptıkları kesinleşti! Kulübe 7 yıl, başkana ömür boyu men cezası