Fenerbahçe-beIN Sports krizinde iş çıkmaza girdi

Fenerbahçe ile beIN Sports arasında başlayan anlaşmazlık büyüyerek devam ediyor. Son olarak teknik direktör Erol Bulut'un beIN Sports sunucusu Güntekin Onay ile yaşadığı polemik ve beIN Sports kanalından gelen açıklama, işleri iyice karıştırdı. Konu mahkemelik olacak.

23 Şubat 2021, Salı 13:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Süper Lig'de Fenerbahçe ile yayıncı kuruluş arasındaki gerilim uzun süredir devam ediyor. Fenerbahçeli futbolcuların Göztepe maçı öncesi ve sonrasında "Be Fair" yazan tişörtler giymeleri ve saha içinde yer alan reklam panolarında yayıncı kuruluş karşıtı yazılar yer alması beIN Sports yönetiminde hoş karşılanmadı.

Birçok ülkede yayın yapan beIN Sports, reklam panolarının bu amaçla kullanılmasını 'ticari itibarı zedeleme' olarak nitelendirdi ve dava yoluna gidilecek.

Yayıncı kuruluş daha önce sehven koyulan küfürlü tezahürat için özür açıklamasında bulunmasına rağmen gerginlik son bulmamıştı. Diyalog yolunu açık tutmak isteyen beIN, Türk futbolunun ekonomik olarak zarar görmesini istemiyor. Bir süredir konuyla ilgili Fenerbahçeli yöneticilerle görüşme yapan Katar devi, kampanyadan vazgeçilmesini istedi. Yayıncı kuruluş, sarı-lacivertli kulüpten beklediği cevabı alamadı.

Fenerbahçe'nin uygulamaları üzerine beIN hukuksal zeminde tüm aksiyon seçeneklerini değerlendirme kararı aldı. Yayıncı kuruluş, yasal haklarını korumak amacıyla konuyu yerel ve uluslararası zemine taşıyabilir. Marka ve itibarının zarar gördüğünü savunan Katar devi, ayrıca Fenerbahçe taraftarına hedef gösterildiğini düşünüyor.

İngiltere’de yayın yapan ekonomi haber sitesi City A.M, Katar merkezli beIN Sports’un Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a dava açmaya hazırlandığını yazdı. Sarı-lacivertli kulübün şirketin uluslararası kurumsal logosunu farklı kullanması ve reklam panolarına yansıtması sebebiyle dava açma kararı aldığı aktarıldı. Şirketin hukuk merkezi Londra’dan davanın açılacağı kaydedildi.

Skorer

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Josef de Souza Galatasaray ve Beşiktaş'ın teklif sürecini anlattı