Fenerbahçe'de seçim olacak mı? İşte Aziz Yıldırım'ın kararı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın geçtiğimiz günlerde Silivri'de yaptığı "Belki de yargıtay kararı çıkmadan da karar vereceğiz artık. O noktaya geldik." açıklaması camia içinde konuşulmaya devam ediyor

24 Şubat 2017, Cuma 18:49
A A

Daha önce yargıtayın kararı ne olursa olsun, açıklama gelir gelmez kongre kararı alacaklarını açıklayan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın bu açıklaması kafaları karıştırdı.

Son dönemde alınan kötü sonuçlar ve taraftarın istifa çağrısının yükselmesi üzerine Başkan Aziz Yıldırım’ın olağanüstü kongre kararı alabileceği konuşuluyordu.

Aziz Yıldırım'ın Silivri'de yaptığı benzer açıklama da bu yönde yorumlandı.

Ancak yönetim şimdilik Yargıtay kararını beklemeyi daha sağlıklı bir yol olarak görüyor.

Sezon devam ederken seçime gidilmesinin kulübe zarar vereceğini düşünen yönetim, sezon biterken kararını yeniden masaya yatırmayı planlıyor.

Daha önce ilk kongrede başkan adayı olacağını açıklayan Ali Koç ise bu süreçte sessiz kalmayı tercih ediyor.

Krasnodar maçında kendisi lehine yapılan tezahüratı "Sakin olun" işaretiyle susturmaya çalışan Koç, yönetim ayrılık kararı vermeden yeni bir çıkış yapmak niyetinde değil.

Normal şartlar altında Fenerbahçe'nin olağan seçimli genel kurulu mayıs 2018'de yapılacak.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.