Fenerbahçe protokol tribününde ortalık karıştı!

Ülker Stadyumu'nda protokol tribünü karıştı. Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu ile Trabzonsporlu yönetici Gökhan Saral arasında gergin anlar yaşandı.

21 Ağustos 2017, Pazartesi 08:25
A A
Fenerbahçe protokol tribününde ortalık karıştı!
Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan mücadelede protokol tribününde gergin anlar yaşandı. Sarı-Lacivertli ekibin genel sekreteri Mahmut Uslu ile bordo-mavili yönetici Gökhan Saral tartıştı. 
 

BU İLK DEĞİLMİŞ


Sarı-Lacivertli kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Trabzon yöneticisi Gökhan Saral bugünkü maçta protokol tribününde Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'yu önce tehdit edip ardından da küfretmiştir. Konu hakkında Sayın Uslu maç sonunda polise gidip şikayetçi olmuştur. Bu şahıs geçen yıl da yine Ülker Stadı Fenerbahçe Spor Kompleksi'nde polise hakaret etmiş, polis Saral hakkında şikayetçi olmuş ama savcı işlem yapmamıştı" denildi.


Olayların ardından Trabzonsporlu yönetici Saral şu açıklamaları yaptı:
 
"Mahmut Uslu adı ama, kendisi ussuz bir beyefendi, yaramaz bir beyefendi. İlk yarı bitti, Mahmut Uslu üzerime doğru yürüdü ve niye bakıyorsun diye bağırmaya başladı. Ağıza alınmayacak küfürler etti. Mahmut Uslu son derece alkollüydü. Ben ona uymadım. Beraberlik golünden sonra Mahmut "Ussuz" Bey bize hareketler yaptılar.  Onlar çok büyük nezaketsizlik ve misafirperverlikten uzak davrandılar. Fenerbahçe'den bazı yöneticiler, "siz ona uymayın" dediler ve bizden özür dilediler. Emniyet müdürü de bizden sakin olmamız ricasında bulundu. 
 
Benim adamlarım protokolde yoktu. Zaten aramızda da cam vardı. Bunlar ucuz ve komik iftiralar. Burada edepsizliği ver terbiyesizliğe yapan kendisi. Ben kesinlikle küfür etmedim. 'Sen bana böyle bakarsan, ben de sana bakarım' dedim. Geçen sene böyle bir şey olmamıştı. Mahmut "Ussuz" Bey yanıma geldiğinde elini de sıktım. Futbolun kötülükleriyle değil iyiliklerinin olması dilekleriyle geldik. Biz orada misafiriz. Burada kamera kayıtlarında da sizler inceleyeceksiniz. Protokol ve gözlemciler şahittir. Maçın sonunda locaya geçtim. Camın arkasından küfür edip, bağırdı.  Orada yanımıza gelince zaten alkol kokusunu da aldık.
 
Sosa transferi hakkında daha başkan ile konuşamadım. Bunun cevabını veremem. Bu konunun şifresi başkanımızda. Trabzonspor şampiyonluğun en büyük favorisidir. Elimizden bugün onları kaçırdık. Onlar sevindi, biz üzüldük.
 
Trabzonspor sayesinde Kadıköy'ü doldurdular. Trabzonspor'a teşekkür etmeleri gerekir, stat doldu. Ersun Yanal'ın arkasındayız. Hataları da olabilir ama arkasında duracağız."
 

MAHMUT USLU'DAN CEVAP GECİKMEDİ

 
Fenerbahçe-Trabzonspor maçında protokolde yaşanan olayları Beyaz TV'den Devrim Zengi'ye anlatan Mahmut Uslu, "Bu geçen seneden kalan bir olaydır. Geçen sene stadımıza geldiklerinde tek tek tüm yöneticilerin elini sıktım. Başkanlarına sorabilirsiniz. Yalan söylüyorsam, başkanlarına sorabilirler. Bu arkadaş geçen sene güvenlik görevlileriyle kavga etti. Şikayetçi oldular. 
 
Nihat Özdemir'in uçağıyla Bodrum'dan tatilden geldim. 6'dan itibaren kulüpteydim. Alkollü olmam mümkün değil. Bunu da ispatlarım. Bilerek olay çıkardı. Kendisinin benden şikayetçi olması için, savcılığa gitmesi lazım ama orada dosyası var. Bu nedenle bugün bunu yaptı. Beni tehdit etti, küfür etti. Küfrü geçtim, kimse beni tehdit edemez. Bir genç Trabzon milletvekili benden özür diledi. "Sizin özrünüz tamam ama kendisi gelsin özür dilesin" dedim. Alkollü falan değilim. Söylenenlerin hepsi yalan. Geçen seneden kalan bir şeyleri var sanırım kafasında.
 
Savcılıkta ifadesi ve dosyası var. Bu, geçen senenin yansıması. Benim alkollü olmam mümkün değil.Bu kavga geçen senenin yansıması. Geçen seneden olan olaydan dolayı bunu yaptı. Benim alkollü olmam mümkün değil. Trabzonspor Milletvekili de benden Gökhan Saral adına hatta özür diledi." ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Vardar - Fenerbahçe maçı sonrası saha karıştı