Fenerbahçe'de olay sözler...'Fırınlarca ekmek yemesi gerekiyor'

Şampiyonluk hayali ile sezona başlayan ancak hayal kırıklığı yaşayan Fenerbahçe'nin yabancı teknik adamla anlaşma sağlanmadığı takdirde Emre Belözoğlu ile yola devam etmesi bekleniyor. Spor yazarı Cemal Ersen, Fenerbahçe'deki son gelişmeleri masaya yatırdı.

29 Mayıs 2021, Cumartesi 12:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

"Ali Koç ne büyük umutlarla gelmişti Fenerbahçe başkanlığına. Aziz Yıldırım efsanesine son vermişti. Aradan üç yıl geçti. Şampiyonluk hasreti dinmedi.

Sayın Koç büyük olasılıkla ikinci dönem için genel kuruldan yetki isteyecek. Ve rakibi olmayacak. Fenerbahçe’nin başarısı için ne yapılması gerektiğine dair kararı elbette kendi verecek. Benim ki sadece gözlem ve öneri. Şebnem Ferah’ın şarkısında söylediği gibi “sil baştan başlamak gerek bazen...”

Samandıra tesislerinde bekçisinden, aşçısına, sportif direktöründen kaleci antrenörüne, tesis amirinden bahçıvanına değişmesi gerekiyor hantal düzenin. Fenerbahçe kulübü deney yeri değil.

Kusura bakmasınlar; Emre’ler, Volkan’lar ve Selçuk’ların daha fırınlarca ekmek yemesi gerekiyor. Macera arama vakti geçti. Kimsede menajer tavsiyeleri ile sokağa atılacak para kalmadı. Bankalar aportta bekliyor.

“Oyunu kuralına göre oynayacağız” söylemlerinin işe yaramadığı, rekabetin güçlü bir kadro ve deneyimli bir teknik ekipten geçtiği gerçeği ortada. Fenerbahçe son dönemlerde ne çekti ise hizipçiler, güç gösterisine girenler ve haddi olmadığı halde söz sahibi olmaya çalışanlardan çekti.

Süper Ligi ilk beş sırada tamamlayan takımlara bakın. Kim çalıştırıyor onları? Sergen Yalçın, Fatih Terim, ( Erol Bulut) Emre Belözoğlu, Abdullah Avcı ve Rıza Çalımbay.


Süper Ligi ilk beş sırada tamamlayan takımlara bakın. Kim çalıştırıyor onları? Sergen Yalçın, Fatih Terim, ( Erol Bulut) Emre Belözoğlu, Abdullah Avcı ve Rıza Çalımbay.

Emre gibi teknik direktörlük diploması bulunmayan hocalar da var ligde. Futbol Federasyonu derhal bu saçmalığa son verip Pro- Lisans kuralını uygulamalı ve kimseye ayrıcalık tanımamalı. Tırnağı ile kazıp, başarılı olmaya çalışan insanları teşvik etmeli. Türk teknik direktörler yeterli bilgi, beceri, deneyim ve donanıma sahip. Macera aramayın, paranızı çöpe atmayın!


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beşiktaş'ın golcüsüne ezeli rakibi talip oldu