Fenerbahçe'den 23 Nisan'a özel 520 kiloluk Atatürk pankartı

Fenerbahçe, 23 Nisan'a özel 520 kilogramlık bir Atatürk pankartını Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi Maraton tribününe astı. Pankart 95 metre genişliğinde ve 35 metre yüksekliğinde.

23 Nisan 2020, Perşembe 15:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Fenerbahçe tarafından dev bir pankartla kutlandı.

Fenerbahçe Kulübü, Saraçoğlu'ndaki Maraton tribününe 520 kilogram ağırlığında ve 35 metre yüksekliğinde bir Atatürk pankartı astı.

Kulüpten yapılan açıklamada:

Kulüpten yapılan açıklamada:

"Atatürk'ün Türkiye Büyük Millet Meclisi önündeyken çekilmiş fotoğrafının, 95 metre genişliğe, 35 metre yüksekliğe sahip, 520 kilogram ağırlığındaki pankartı, Ülker Stadı'nın Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Maraton tribününe asıldı. Bu özel fotoğraf bugüne dek stadımıza asılan en büyük pankart olarak da kayıtlara geçti" denildi.

Başkan Ali Koç ise resmi siteden şu açıklamayı yaptı:

Başkan Ali Koç ise resmi siteden şu açıklamayı yaptı:

"Bugün, stadımıza bayramımızı kutlamak için geldik. Ve kalpleri bizimle olan milyonlar var yanımızda! Ne büyük onur, nasıl bir gurur...Bu fotoğraf; Atamızın önderliğinde, bağımsız Türk devletinin temel taşı, milli egemenliğimizin simgesi olan meclisimizin açıldığı gün... Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşaması ve çocuklarımıza eşsiz bir gelecek bırakmak için yaptı her şeyi. Minnettarız, bizim için, ülkemiz için yaptıklarına. Atam! Bizlere bıraktığın güzel ülkemizin geleceği, aydınlık yüzümüz olan çocuklarımıza; çocuklarımız bize emanet!''

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Emre Kılınç: "Türkiye'nin en büyük kulübü Galatasaray"