Fenerbahçe'nin o ilanına sert tepki

7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in vefatı üzerine Fenerbahçe Spor Kulübü'nin gazetelere başsağlığı ilanı vermesine, taraftar grubu Sol Açık'tan sert tepki geldi

12 Mayıs 2015, Salı 14:13
A A
Fenerbahçe'nin o ilanına sert tepki

İşte Sol Açık'ın internet sitesinden yaptığı o sert açıklama:

"KATİL BİLİRDİK FAŞİST BİLİRDİK ...
 
Kenan Evren’i katil bilirdik,faşist bilirdik,işkenceci bilirdik.
Fenerbahçe Kulübü'ü Yönetenleri de hiç olmazsa demokrat ve muhalif bilirdik.
Fenerbahçe, 5200 no’lu kongre üyesi faşist generallerin veya 17 yıldır kulübü her türlü yalan ve dolanla yönetenlerin değil; Lefter’lerin, Basri’lerin, Selçuk Yula’ların ve en önemlisi 12 Mayıs direnişini gerçekleştiren, 3 Temmuz sonrasında sokaklarda,stadda ve Çağlayan’da armaya sahip çıkmak için gövdesini TOMA'ların, polis copları ve gazlarının karşısında siper edenlerindir. Ali İsmail’lerin , Ahmet Atakan’ların, Burak Yıldırım’ların Fenerbahçe'sidir.
Fenerbahçe katil,faşist,cuntanın değil Halkın Takımıdır.
Memleketi Amerikan Emperyalizmine satıp, halk çocuklarını işkenceden geçirenlerin değil; Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de emperyalistlere karşı cephede savaşan ve bu uğurda canını veren Fenerbahçeli futbolcuların malıdır.
Gazetelerde işkenceci katillere ölüm ilanı verenler bu kulübün mazisiyle, değerleriyle, şeref, haysiyet ve onuruyla oynamışlardır.
Mezarda yatan Lefter’lerin, Selçuk Yula’ların kemiklerini sızlatmışlardır.
Siz bu kulübü yönetmeye layık değilsiniz; bu kulübe ve değerlerine hiç ama hiç yakışmıyorsunuz. Bundan böyle Fenerbahçe için yapacağınız en büyük hizmet istifa edip gitmenizdir.
Fenerbahçe tarihine bu kara lekeyi sürenler derhal bir açıklama yapıp Fenerbahçe’nin büyük taraftarından özür dilemelidirler.

SOL AÇIK"

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.