Feng Shui ile evinizin enerjisini değiştirmenin 9 yolu

Yaşam enerjisini değiştirme felsefesi olarak bilinen Feng Shui bir Çin öğretisi olarak tanımlanabilir. Evinizi doğayla uyumlu bir sisteme göre döşemenin pozitif etkilerini yaşamınızda görebilme esasına dayanan bu öğretiye göre kişi zihinsel ve fiziksel olarak kendini daha iyi hissediyor ve bereketi daha kolay hayatına çekebiliyor. Siz de yepyeni bir yaşama kendinizi hazırlamak istiyorsanız Feng Shui’yi evinize uyarlayabilir ve bereketli bir yıl geçirebilirsiniz. İşte Feng Shui ile evinizin enerjisini değiştirmenin ipuçları...

22 Ağustos 2018, Çarşamba 14:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
EVİNİZDE EN FAZLA 3 RENK KULLANIN

EVİNİZDE EN FAZLA 3 RENK KULLANIN

Yeşil, mor ve kırmızı renklerin evde doğru bir şekilde harmanlanmış olması evin enerjisini artırır ve dingin bir ortam yaratır. Evinizde en fazla 3 renk kullanmalısınız. Üç renkten fazlası karmaşaya ve enerji tıkanıklığına neden olur.

KAPININ TAM GİRİŞİNE AYNA KOYMAYIN

KAPININ TAM GİRİŞİNE AYNA KOYMAYIN

Evin girişi her zaman temiz olmalıdır. Bunun yanında eve girişte iyi bir aydınlatma olmasına ve kapının tam girişinde ayna bulunmamasına dikkat etmelisiniz.

TEMİZ BİR EV POZİTİF DUYGULARI HAREKETE GEÇİRİR

TEMİZ BİR EV POZİTİF DUYGULARI HAREKETE GEÇİRİR

Evinizi her daim temiz ve düzenli tutmak Feng Shui öğretisinin temel ilkelerindendir. Temiz bir ev pozitif duyguları harekete geçirerek huzur ve mutluluğu yakalamanızı sağlar.

BU EŞYALARI EVİNİZDE BULUNDURMAYIN

BU EŞYALARI EVİNİZDE BULUNDURMAYIN

Evinizde eski, küflü, kırık, bozulmuş veya çatlamış hiçbir eşya bulundurmayın. Bu evin enerjisini aşağıya çeker ve bereketi engeller.

DIŞ KAPINIZI BOYATIN

DIŞ KAPINIZI BOYATIN

Dış kapınızı farklı bir renge boyamak bereket enerjisini de harekete geçirir. Kırmızı renk refah seviyenizi yükseltirken, mavi renk huzurlu bir yaşamı, yeşil renk kişisel gelişimi, kahverengi ise istikrarlı olmayı sağlar.

YEMEK MASASINI YUVARLAK SEÇİN

YEMEK MASASINI YUVARLAK SEÇİNEvinizdeki yemek masanızı kare veya dikdörtgen gibi köşeli modellerden değil yuvarlak veya oval gibi yumuşak geçişli modellerden seçin. Yuvarlak hatlı masalar iletişim yönünü güçlendirerek samimi ilişkiler geliştirmenizi sağlar.

MEYVE SEPETİNİ BOŞ BIRAKMAYIN

MEYVE SEPETİNİ BOŞ BIRAKMAYINMutfağınızı tıka basa doldurmak yerine minimal tarzda döşemelisiniz ve enerji akışına izin vermelisiniz. Bunun yanında meyve tabaklarını asla boş bırakmamalı, meyve ve sebze sepetlerini her zaman dolu tutmalısınız. Böylece bolluk ve bereket enerjisini yakalayabilirsiniz.

BUZDOLABI VE FIRINI YAN YANA KOYMAYIN

BUZDOLABI VE FIRINI YAN YANA KOYMAYIN

Mutfağınızda bereketi ve yüksek enerjiyi yakalamak için su ve ateşi bir araya getirmemeye özen gösterin. Buzdolabı ile fırını yan yana koymamalısınız. Ayrıca mutfak lavabosu ile fırını da birbirlerinden uzak bölgelere yerleştirmelisiniz. Bunu yapamıyorsanız en azından araya ahşap bir obje yerleştirerek enerjiyi dengeleyebilirsiniz.

YATAK ODANIZIN GÜNEYDOĞU KÖŞESİNE PARA

YATAK ODANIZIN GÜNEYDOĞU KÖŞESİNE PARA

Yatak odanızın güneydoğu köşesi sizi para konusunda berekete sevk eder. Bu köşeye parayı ve bereketi çağıran mor renkte bir obje koyabilir ya da mor bir kılıf içinde hesap cüzdanı veya bir miktar parayı bu köşeye yerleştirebilirsiniz.Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Diyet ve egzersiz yapmadan düz bir karın elde etmenin yolları