Fernandes ülkesine gidiyor

Fernandes ülkesine gidiyor

Beşiktaş ile yollarını ayırmaya hazırlanan Portekizli yıldız Fernandes'in, Porto ile el sıkıştığı belirtildi

22 Mayıs 2012, Salı 09:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beşiktaşlı Manuel Fernandes’in Porto ile ciddi bir flört yaşadığı belirtildi. Portekiz basını, Porto’nun Beşiktaş’ta oynayan Manuel Fernandes için kesenin ağzını açtığını ve siyah-beyazlı kulübe önemli bir teklife hazırlandığını yazdı.

Porto’nun bu futbolcu için siyah-beyazlılara 6 ile 8 milyon Euro arasında bir teklifle gideceğini yazan gazeteler, anlaşmanın yakın olduğunu iddia etti. Porto’nun, Beşiktaş Kulübü ile 2014 yılına kadar sözleşmesi bulunan Fernandes ile el sıkıştığını da yazan ülke basını, bu oyuncunun ısrarla Portekiz’de kalmak istediğini savundu.

Portolu yöneticiler ise Fernandes ile ilgilendiklerini onayladılar, “Ancak henüz başlangıç aşamasındayız” dediler. Fernandes’in Menajeri Jorge Mendes ile görüşmelere başladıklarını doğrulayan yöneticiler, Beşiktaş’ın bu oyuncu için 20 milyon Euro bonservis bedeli belirlediğini, bu rakamı vermelerinin imkansız olacağını söylediler.

Siyah-beyazlıların 20 milyon Euroluk bedelde indirime gitmesi halinde transferin gerçekleşebileceğinin altını çizen yöneticiler, “Sadece pazarlık halindeyiz” açıklamasını yaptılar. Bu gelişmeleri yakından takip eden Fernandes ise Portekiz basınına, “Beşiktaş’tan ayrılmanın hesaplarını yapıyoruz” dedi.

Porto ile flört halinde olduğunu kabul eden siyah-beyazlı futbolcu, Portekiz’e tekrar dönmekten memnun olacağını belirtti. Bu arada Fernandes’in Beşiktaş’a gönderdiği ihtarnamenin süresi de bugün doluyor.

Siyah-beyazlılar tüm alacaklarını ödememesi durumunda Portekizli oyuncu bedelsiz olarak serbest kalacak. Aksi taktirde de Fernandes, gelerek siyah-beyazlı formayı giymeye devam edecek

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trabzon yerel basını manşetlerle hakemlere yüklendi