Fernando Muslera'nın eskisi gibi olmama nedenleri ne? Ailevi problemler...

Galatasaray'ın kaptanı Fernando Muslera, sezona kötü başlamış ve hayal kırıklığı yaratmıştı. Takımın en büyük kozlarından biri olan Muslera, 10 senedir Galatasaray forması giyiyor ve kazanılan 5 şampiyonlukta payı büyük. Ancak tecrübeli kalecinin eski günlerinden uzak olması taraftarı endişelendiriyor. Muslera'nın bu hallerinin sebepleri ise şöyle...

24 Eylül 2021, Cuma 13:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ajansspor'daki habere göre Fernando Muslera'nın uzun süredir eski görüntüsünden uzak olmasının 4 nedeni var: Sakatlık, ailevi problemler, yorgunluk ve rekabet yoksunluğu. İşte Muslera ile ilgili detaylar:

Sakatlık travması

Sakatlık travması

Muslera, Galatasaray'ın korkulu rüyası olan Rize deplasmanında sakatlanan bir diğer isim olmuştu. Ayağı kırılan Muslera, 1 seneye yakın süre oynayamamıştı. Uruguaylı kaleci sakatlık travması nedeniyle bazı durumlarda hala istemsiz olarak kendini sakınıyor.

Ailevi sebepler

Ailevi sebepler

Muslera'nın ailesi ve çocukları yıllardır İstanbul'da onunla beraberdi. Ancak küçük Muslera'lardan biri okul çağına geldi.Türkiye'deki dil problemi nedeniyle Muslera'nın eşi, çocuğuyla beraber Uruguay'a gitmek zorunda kaldı. Bu durum 35 yaşındaki kaleciyi duygusal açıdan çok zorluyor. Yakın çevresinin de anlattığı kadarıyla Muslera, ailesine çok bağlı ve duygusal biri.

Yol yorgunluğu

Yol yorgunluğu

Uruguay Milli Takımı'nın da bir parçası olan Muslera, Güney Amerika kıtasına sık sık yolculuk yapmak zorunda kalıyor. Direkt uçuşlar olmadığı için Avrupa üzerinden aktarmalı giden Muslera, yaklaşık 10 bin kilometrelik aktarmalı uçuşlar yapıyor.

15 saatte geldi

15 saatte geldi

Örneğin Muslera son yolcuğunda Uruguay'dan Madrid'e, Madrid'ten İstanbul'a ve İstanbul'dan Trabzon'a geldi. Tüm yolculuğu 15 saati aşkın süren Muslera, bu şekilde maça çıktı.

Rekabet eksikliği

Rekabet eksikliği

Galatasaray kadrosunda yıllardır Muslera as kaleci ve kendisini zorlayan bir isim olmadı. Sayısız yerli ve yabancı kaleci transfer edildi ancak hepsi Uruguaylı kalecinin yedeği olarak düşünüldü ve kalite düşük tutuldu. Bu durum da Muslera için handikap oluşturdu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray 20 yaşındaki Sacha Boey'e muhtaç kaldı