Fernando Muslera'nın sözleşmesi resmen uzatıldı! 'İnşallah başkan olur'

Galatasaray'ın kaptanı Fernando Muslera, 3 yıllık yeni sözleşmeyi imzaladı. İmza töreninde Başkan Mustafa Cengiz, Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay da hazır bulundu.

16 Mart 2021, Salı 17:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Mustafa Cengiz: İnşallah bir gün başkan da olur

Mustafa Cengiz: İnşallah bir gün başkan da olur

Yanımdaki isim Muslera öyle bir isim ki herkesin sevdiği ve saygı duyduğu bir isim. Bu tür saygınlıkları lafla alamazsınız. Bu bir yaşam tarzının yansımasıdır. Rakiplerimizin bile saygısını kazanmış bir isim. Çok sevdiğimiz bir insan. Tüm futbolcularımızın da sevdiği bir insan. Kaptan gibi kaptan. Ligde 300 maç barajını geçen ilk yabancı oyuncu. 10 yıldır bizimle beraber. Ayağı kırıldığında yokluğunu şiddetle aradığımız bir isim. Sakın 2. ve 3. kalecilerimiz alınmasın. Ligde üst üste 10 sezon aynı takımın formasını giyen ilk yabancı futbolcu.

Fenerbahçe'de de Alex var, o da alınmasın. Simovic'ten sonra gol atan ilk kaleci. Galatasaray'da en çok kupa kazanan yabancı futbolcu. Bir sezonda en fazla maçta gol yemeyen Galatasaray kalecisi. 10 sezon oynadı, 14 kupa kaldırdı. 303 maçın 113'ünde gol yememiş. Maçların 3'te 1'inde gol yememiş, müthiş bir rakam. Bizim çok şeyimiz Muslera, her şeyimiz. Türkçesi de çok gelişti, Mert'e ihtiyaç duyar mı bilmiyorum. Sevgili Sneijder ve sevgili Drogba ile konuşurken yapılan bir espriydi. İnşallah Galatasaray'a başkan da olur. Kendisinden bu kadar memnunuz. Kendisine çok, çok teşekkür ediyoruz.

Mustafa Cengiz, ayrıca Muslera'nın yeni sözleşmede alacağı maaşı açıkladı. Galatasaray Başkanı, ''Fernando Muslera, 3 Milyon 750 Bin Euro maaş alıyordu. Büyük indirim yaptı ve 2,5 Milyon Euro'yu kabul etti.'' sözlerini kullandı.

Albayrak: Muslera 'önce ben indirim yapayım' dedi

Albayrak: Muslera 'önce ben indirim yapayım' dedi

Muslera benim sağ kolum diyebiliriz. Bu pandemi döneminde Selçuk İnan ile beraber iki kaptan, bütün futbolcularla görüştü. Hepsinden indirim yapmalarını talep etmiştik. Muslera, başta ben indirim yapayım dedi. Bu bir duruştur. Gerçekten iyi bir indirim aldı. İki tane arkadaşımız bu indirime katılmadı ama Muslera'nın bu davranışını asla unutmayacağım. Kendisine Amerika'dan çok ciddi bir teklif geldi. Bu teklife şahidim. Ama

Muslera ''Ben Galatasaraylıyım, futbolu Galatasaray'da bırakmak istiyorum'' dedi. Bu hareketiyle Galatasaray'da bir kez daha taht kurdu. Aldığı paradan büyük bir fedakarlık yaparak anlaşma sağladık. Birbirimizle sarıldık. Keşke o anları görüntüleyebilseydik. Neden bu günü seçtik peki? Muslera da bunu bilmiyor. Geçen sene Rizespor maçında sakatlanmıştı. Şimdi Rizespor maçından önce Muslera ile sözleşme imzalamayı uygun gördük. Şahsım adına Muslera'ya teşekkür ediyorum, uzun yıllar takımda kalmasını diliyorum. İlk sözleşmesinde de beraberdik. Devam ettiğimiz için çok mutluyum.
Luyindama ve Marcao ile yeni sözleşme için büyük ölçüde anlaştık. Son durumu başkanımızın önüne getireceğiz.

Muslera: Başkanları duyunca konuşmamı değiştirmem gerektiğini düşünüyorum

Muslera: Başkanları duyunca konuşmamı değiştirmem gerektiğini düşünüyorum

Bazen konuşma hazırlığı yaparsınız ama Mustafa Cengiz, Abdurrahim, Yusuf Bey'i dinledikten sonra bazı değişiklikler yapmam gerektiğini düşünüyorum. Bu sene kulübümdeki 10. senem. 3 sene daha burada kalacağım. Zamanında ne kadar doğru bir karar verdiğimi şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Bugüne kadar birçok takım arkadaşı ve yönetim ile çalıştım. Hepsinden çok şey öğrendim. Ülkemden 15 bin kilometre uzakta yaşıyorum ama Türkiye'de ailem ile birlikte ikinci evimde yaşıyormuş gibi hissediyorum. Çok doğru bir karar vermişim.

Galatasaray benim ikinci ailem. Sadece futbolculuk değil karakter ve insan olarak da burada geliştim, burada büyüdüm. İlk günden beri bana olan sevgi ve yaklaşım beni çok etkiledi. Çocuklarım burada doğdu. İkisi de burada doğdu, Türk sayılırlar. 3 sene daha bu güzel camiaya hizmet edeceğim için çok mutluyum.

Teşekkür etmek istediğim insanlar var. Başta Mustafa Cengiz olmak üzere Abdurrahim Bey, Yusuf Bey, ilk günden beri bana destek olan Fatih Terim, beraber çalıştığım futbolcular, takım personelleri. Takım personellerine ayrı bir parantez açmak istiyorum. Öz kardeşim olarak gördüğüm Mert'e teşekkür etmek istiyorum. Şükrü'ye çok teşekkür ediyorum. Çok enteresan duygular da yaşıyorum. Daha önceki takım arkadaşlarım, kaptanlarım Selçuk İnan, Hakan Balta, Necati, Riera antrenör ama aynı başarı için uğraşıyoruz. Aklıma gelmeyen çok insan olabilir, onlardan da özür diliyorum. 10 sene içinde benimle olan herkese çok teşekkür etmek istiyorum.
Bugün de evimdeyim. Herkesin en rahat hissettiği yer nasıl eviyse ben de evimdeyim. Abdurrahim Bey'in de söylediği gibi başka yerden teklifler vardı, başka şeyler olabilirdi ama Galatasaray benim ailem. Zaten ilk günden beri kafamda bir şüphe yoktu. Şimdi de evimde 3 sene daha kalmak için imza atacağım.

Soru: Fernando Muslera, Galatasaray'da 5. yıldızı görebilir mi?

Soru: Fernando Muslera, Galatasaray'da 5. yıldızı görebilir mi?

Florya'ya geldiğim ilk günde verdiğim röportajı hatırlıyorum. Buraya kupalar kazanmaya geldim demiştim. Burada kaldığım süre boyunca kaç tane kupa varsa hepsine talip olmak istiyorum. Maksimum ne kadar kupa varsa hepsini kazanmak istiyoruz.

Soru: Buffon gibi ilerleyen yaşına rağmen oynamayı düşünüyor mu?

Soru: Buffon gibi ilerleyen yaşına rağmen oynamayı düşünüyor mu?

Buffon güzel bir örnek. 3 sene daha sözleşmem var. 3 sene sonra futbolu bırakmayı düşünmüyorum. Geleceği düşünmeyi şu an düşünmek istemiyorum. Futbolu bıraktıktan sonra belki sportif direktör, belki yardımcı antrenör, belki de kaleci antrenörü olurum. Belki ülkeme gider hayatımı plajda geçirim. Belki yerime başka bir Uruguaylı tavsiye ederim.


Soru: Türkiye'de beğendiği kaleciler kim?

Soru: Türkiye'de beğendiği kaleciler kim?

Rüştü Reçber'i ilk sıraya yazarım. Türk kalecilik tarihinin efsanelerinden. Mert'i beğeniyorum. Altay, Uğurcan, Ersin ve Göztepe'den İrfan Can'ı sayabilirim. Türk kaleciler çok iyi durumda.

Spor Arena

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hakan Çalhanoğlu yeni sezonda Galatasaray'da mı olacak?