FETÖ mülkiye iddianamesi kabul edildi! Hüseyin Çapkın'a yakalama kararı

FETÖ mülkiye iddianamesi kabul edildi! Hüseyin Çapkın'a yakalama kararı

FETÖ/PDY'nin mülkiye yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, 13'ü tutuklu 15 eski vali ve kaymakam hakkında hazırlanan iddianame kabul edilerek, Hüseyin Çapkın ile eski Denizli Valisi AbdülkadirDemir için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı

16 Haziran 2017, Cuma 17:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
FETÖ’nün mülkiye yapılanmasına ilişkin hazırlanan iddianame kabul edilerek, soruşturma aşamasında bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve Denizli eski Valisi Abdulkadir Demir hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.
 

HÜSEYİN ÇAPKIN HAKKINDA YAKALAMA KARARI


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün mülkiye yapılanmasına ilişkin olarak aralarında Eski İstanbul  Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve Denizli eski Valisi Abdülkadir Demir’in de bulunduğu 15 isim hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul 30’uncu Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Mahkeme, Çapkın ve Demir hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

İddianamede, üzerlerine atılı suçların vasıf ve mahiyeti,  kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren ek somut delillerin bulunması, isnat edilen suçlar için yasada öngörülen yaptırımın nevi ve miktarı, suçların işleniş biçimi, suçların işlenmesinde kullanılan araçlar, meydana gelen zarar ve tehlikenin ağırlığı ile güdülen amaç ve saik gerekçe gösterilerek Hüseyin Çapkın ve Abdülkadir Demir’in tutuklanması talep edilmişti.


HÜSEYİN ÇAPKIN TAHLİYE EDİLMİŞTİ


Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hüseyin Çapkın 3 Eylül 2016 tarihinde çıkarıldığı mahkemece "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmıştı. Çapkın 8 Kasım 2016 tarihinde, avukatının itirazının kabul edilmesi üzerine tahliye edilmiş, hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Malatya Turgut Özal Üniversitesi 10 öğretim üyesi alacak