FETÖ sanığı eski HSYK Genel Sekreteri'ne 15 yıl hapis

FETÖ sanığı eski HSYK Genel Sekreteri'ne 15 yıl hapis

Gaziantep'te FETÖ'nün "hakim savcılar Türkiye imamı yardımcısı" ve "HSYK imamı" olduğu iddiasıyla yargılanan eski HSYK Genel Sekreteri Muzaffer Bayram'a "silahlı terör örgütü kurma ve yönetme" suçundan 15 yıl hapis cezası verildi

17 Nisan 2019, Çarşamba 13:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Gaziantep'te FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, eski HSYK Genel Sekreteri Muzaffer Bayram'a 15 yıl hapis cezası verildi.

SEGBİS İLE BAĞLANDI

9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Muzaffer Bayram, tutuklu bulunduğu Keskin T Tipi Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.

BERAAT TALEP ETTİ

Sanık Bayram, herhangi bir örgütle bağlantısının bulunmadığını, talimat almadığını ve vermediğini öne sürerek beraatini talep etti.

SAVCI AÇIKLADI: BYLOCK'ÇUYDU, KULLANICI ADI DA...

Duruşma savcısı, sanığın Adalet Bakanlığı tetkik hakimliği, daire başkanlığı, HSYK genel sekreter yardımcılığı ve genel sekterliği yaptığını ve Malatya savcılığı görevinden sonra meslekten ihraç edildiğini anımsatarak, iki ayrı telefonda ByLock kullandığını, kullanıcı adının "Hk.2013" olduğunu ve programda ekli kişilerin çoğunlukla hakim savcılardan oluştuğunu belirtti.

FETÖ'YE İMAMLIK YAPTI

Sanığın üniversite öğrenciliğinden beri örgüt yapılanması içerisinde bulunduğunu, HSYK tarafından belirlenecek Yargıtay ve Danıştay üyelerinin tespit edilmesinde etkin rol aldığını, son olarak da örgütün "hakim savcılar Türkiye imamı yardımcısı" ve "HSYK imamı" olarak görev yaptığını kaydeden savcı, Bayram'ın atılı suçlardan cezalandırılmasını talep etti.

15 YIL HAPİS

Mahkeme heyeti, sanık Muzaffer Bayram'a "silahlı terör örgütü kurma ve yönetme" suçundan 15 yıl hapis cezası vererek tutukluluk halinin devamına hükmetti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 'Filozof' Atakan sosyal medyanın gündeminde