Feyyaz Uçar şampiyonluk yarışını değerlendirdi

Feyyaz Uçar: Uçar: Beşiktaş’ın üst üste oynayacağı iki deplasman maçı şampiyonu belirleyecek.

15 Nisan 2016, Cuma 19:05
A A
Feyyaz Uçar şampiyonluk yarışını değerlendirdi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı projesinde üçüncü etap çalışmaları başladı.

Belediyenin Cebeci Tesisleri’nde gerçekleştirilen kampı ziyaret eden eski milli futbolcu ve teknik direktör Feyyaz Uçar, deneyimlerini geleceğin futbolcu adaylarıyla paylaştı. Gençlere iyi bir golcünün durması gereken yerleri ve topa vuruş tekniklerini gösteren Uçar, minik futbolcu adaylarına top atarak kafa vuruşu çalıştırdı.
 
Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan teknik direktör Uçar, Türk futbolunun tesisleşme açısından önemli bir ivme kazandığına dikkati çekerek, hükümetin bu konuda takdir edilmesi gerektiğini söyledi. Genç oyuncuların da mantalite olarak gelişme göstermesi gerektiğinin altını çizen Uçar, "Bu tesisler gençlerimiz için büyük bir fırsat. Minik oyuncularımızın, futbolun yanı sıra eğitimlerine de çok önem vermeleri gerekiyor. Hem spor hem de eğitim aynı anda yürütülebilir. Eğitim alan futbolcunun anlayış olarak da çok ileri noktalara ulaştığı gerçeğinin unutulmaması gerekiyor." diye konuştu.

Medipol Başakşehir Kulübü’yle gelecek vadeden sporcuların tespit edilerek Türk futboluna kazandırılması amacıyla hayata geçirilen proje 5 Haziran’a kadar devam edecek. Proje kapsamında, 10 yaş altı ve 11-15 yaş grubundaki 4 bin 56 gence belediyenin 22 spor tesisinde futbol eğitimi veriliyor.

Şampiyonluk yarışını değerlendirdi

Spor Toto Süper Lig’deki şampiyonluk yarışını da değerlendiren Feyyaz Uçar, "Beşiktaş’ın üst üste oynayacağı iki deplasman maçı şampiyonu belirleyecek." dedi.

Bursaspor maçıyla açılan Vodafone Arena’nın Beşiktaş’a şampiyonluk yarışında katkı yapacağını ifade eden Uçar, "Açılışta oradaydım. İnanılmaz bir atmosfer vardı. O atmosferden hakemin ve rakip takımın etkilenmemesi mümkün değil. Beşiktaş takımının da bu atmosferden olumlu etkileneceğini söyleyebilirim. Beşiktaş’ta bazı oyuncular tribün desteğini hissetmeyi seviyor. Bu açıdan Oğuzhan’ı çok iyi gördüm. Bu konuda seyircinin katkısının olduğunu düşünüyorum." şeklinde konuştu.

AA
Sıradaki haber yükleniyor...