Feyzioğlu'ndan Erdoğan'a yanıt gecikmedi

Feyzioğlu'ndan Erdoğan'a yanıt gecikmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na yönelik eleştirilerine Feyzioğlu'ndan yanıt geldi. Feyzioğlu, Anayasa değişikliği sürecinde milleti bilgilendirmenin Türkiye Barolar Birliği 'nin görevi olduğunu söyledi. 
 

14 Mart 2017, Salı 14:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği'nde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir televizyon kanalındaki açıklamalarını hatırlattı.

Hollanda, Almanya ve bazı Avrupa ülkelerindeki Türk bakanlara yönelik kısıtlamaları kınadıklarını belirten Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliğinin ve baroların "Avukatlık Kanunu" uyarınca anayasa değişikliği paketini ve içeriğini anlatmakla görevli olduğunu kaydetti.


"BİZİ ANAYASA'YI ANLATMAKLA SUÇLADINIZ"


Feyzioğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı, bizi, Avrupa'da dolaşarak anayasayı anlatmakla suçladınız. Yurt dışında bu amaçla ve birkaç saatliğine tek bulunduğumuz tarih, 18 Şubat 2017'dir. Yani Avrupa ve Hollanda ile krizin çıkmasından çok önce" ifadelerini kullandı.

Sürecin başında 100 bin meslektaşlarının görüşünü talep ederek yola çıktıklarını dile getiren Feyzioğlu, halk oylamasında tercihi ne olursa olsun herkesin Türk milletinin asli unsuru olduğunu vurguladı.
 

"BAROLARIN GÖREVİDİR"


Feyzioğlu, "Anayasa değişikliği sürecinde milletimizi biz bilgilendirmeyecektik de size göre bu görevi acaba hangi meslek örgütü, hangi dernek, hangi sendika üstlenmeliydi? Anayasa konusunda bilgilendirme yapmak bu ülkede yaşayan herkesin ve her meslek örgütünün, sendika ve sivil toplum örgütünün görevidir. Ancak elini vicdanına koyan herkes bilir ki bu öncelikle Türkiye Barolar Birliği ve baroların görevidir" değerlendirmesini yaptı.
 

ERDOĞAN, "BİR DAHA KAPIMIZI ÇALAMAZSIN" DEMİŞTİ


Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün katıldığı televizyon programında, "Barolar Birliği Başkanı, Türkiye'den başladı, Avrupa'yı dolaşıyor ve bu hukukçu. Barolar Birliği Başkanı'nın oralarda böyle bir çalışmayı yapması ne demektir biliyor musun? 'Türkiye'de benim konumum bundan sonra bellidir.' Sen şimdi hukuk içinde bundan sonra Türkiye'de acaba yönetimde olanlarla nasıl bir araya geleceksin? Sen bir daha benim kapımı çalamazsın, kapattın kapıyı" ifadelerini kullanmıştı.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'de kaç kişi aşı oldu? Bakanlık açıkladı